NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Hiszpania. Wyszli w sobotę na imprezę, już nie wrócili do domu. Nie żyje 9 osób
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.10.2023 15:02

Hiszpania. Wyszli w sobotę na imprezę, już nie wrócili do domu. Nie żyje 9 osób

pożar
Twitter/@BomberosMurcia

W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragicznego pożaru w jednej z dyskotek. Początkowo informowano o 7 ofiarach śmiertelnych. Teraz wiadomo już, że bilans wzrósł do co najmniej 9 ofiar. Ratownicy cały czas pracują na miejscu. 

Tragiczny pożar w dyskotece. Co najmniej 9 ofiar śmiertelnych

Do tego tragicznego pożaru doszło w jednej z dyskotek w miejscowości Murcja w Hiszpanii. Burmistrz miasta Jose Ballesta poinformował o dramatycznych kolejnych doniesieniach. Bilans ofiar wzrósł, a straż pożarna nie wyklucza, że może być ich jeszcze więcej.

Początkowo służby podawały, że w pożarze zginęło co najmniej 7 osób. Co najmniej cztery osoby z obrażeniami spowodowanymi wdychaniem dymu zostały przewiezione do szpitala. Teraz wiadomo, że ofiar jest więcej. Na dyskotece bawiła się grupa ponad 20 przyjaciół, która świętowała urodziny, kiedy w jednej z sal wybuchł pożar. 

Świadek wypadku na autostradzie A1 zabrał głos. BMW mijało ich chwilę przed tragedią

Burmistrz miasta złożył kondolencje

- Co najmniej dziewięć osób zginęło w pożarze, który wybuchł w niedzielę nad ranem w znanej dyskotece "Teatr" w Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii - poinformował burmistrz Murcji. 

Pożar w klubie wybuchł w nocy z soboty na niedzielę. Ogień strawił całą niemal całą fasadę dyskoteki. - Strażacy byli w stanie wejść do środka budynku dopiero po ugaszeniu pożaru - przekazał w mediach społecznościowych burmistrz Jose Ballesta. Złożył on również kondolencje rodzinom ofiar i poinformował, że otrzymają pomoc psychologiczną. Kondolencje złożyli również m.in. wicepremier i minister pracy Yolanda Diaz oraz lider prawicowej PP Alberto Ninez Feijoo.

Prawdopodobna przyczyna tragedii

Straż pożarna stara się ustalić, jakie były przyczyny pożaru. Wiadomo, że służby ratownicze pracują na miejscu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia. Jak widać, ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i pochłonął konstrukcję budynku, doszło do zawalenia się dachu.

Według portalu "La Opinion de Murcia" prawdopodobnie doszło do spięcia elektrycznego w oświetleniu. Płomienie mogły objąć także dwie inne pobliskie dyskoteki - Golden i Fonda - podał dziennik.