Goniec.pl

Screen z serialu "Złotopolscy" prod. TVP / Autorstwa Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19957354

Henryk Machalica przypłacił życiem wielką miłość. Zmarł w dniu Wszystkich Świętych

1 Listopada 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Henryk Machalica, czyli niezapomniany Dionizy z serialu "Złotopolscy" zmarł tragicznie 1 listopada 2003 roku. Aktor przypłacił życiem wielką miłość do koni. W ostatnich chwilach życia był sparaliżowany. Spoczął na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Henryk Machalica, choć obdarzony niewątpliwym talentem, nigdy nie mógł zaprezentować swoich umiejętności w roli pierwszoplanowej. Do emerytury stał w cieniu kolegów, którzy mieli większą siłę przebicia. Dopiero rola Dionizego Złotopolskiego w serialu "Złotopolscy " przyniosła mu większą popularność. Aktor był wówczas w wieku emerytalnym.

Henryk Machalica zmarł w dniu Wszystkich Świętych

Henryk Machalica w licznych wywiadach podkreślał, że Dionizy Złotopolski bardzo przypomina jego samego. Artysta włożył całe serce w kreację nestora serialowego rodu. Jako wielki miłośnik koni, nie wyobrażał sobie, żeby jego bohater nie lubił tych zwierząt.

- Jeżdżę konno praktycznie na okrągło od trzydziestu lat, ale naukę jazdy rozpocząłem dość późno. Zaczynałem, mając 40 lat, chociaż końmi byłem zafascynowany od dziecka. Odpoczywam na koniu, mimo że jeździectwo wymaga dużej koncentracji – tu się zawsze ma do czynienia z żywym stworzeniem, poruszającym się po nierównym terenie i nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć - opowiadał przed laty Henryk Machalica.

Niestety, jego słowa okazały się prorocze. W maju 2003 roku Henryk Machalica spadł z konia, uszkadzając sobie rdzeń kręgowy. Lekarze walczyli o życie artysty przez ponad pół roku - bezskutecznie. Aktor zmarł 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych .

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Żałoba w polskiej policji. Nie żyje zaledwie 24-letni funkcjonariusz
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dziennikarz oglądał "Wiadomości" TVP przez 10 dni. Wyciągnął zdumiewające wnioski
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]