Goniec.pl
Złotopolscy

EAST NEWS/ MIREK NOWORYT

"Złotopolscy" powrócą do tv. Padła konkretna data. Anna Przybylska ponownie na ekranach

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Sandra Gozdur

"Złotopolscy" to kultowy polski serial, który przez lata gościł na ekranach niemalże wszystkich Polaków. Od wyemitowania ostatniego odcinka minęła już ponad dekada, ale jest dobra wiadomość - serial powróci na antenę TVP2. To będzie także doskonała okazja, żeby ponownie zobaczyć Annę Przybylską na szklanym ekranie. Aktorka skradła serca milionom widzów, wcielając się w rolę uroczej pani sierżant.

"Złotopolscy" to serial, który na ekranach telewizorów po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć na przełomie 1997 i 1998 r. Przez 13 lat widzowie TVP 2 śledzili losy dwóch gałęzi rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę-bliźniaczkę Eleonorę Gabriel.

Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska

"Ania". Andrzej Piaseczny dodał wzruszający wpis o Annie Przybylskiej. "Do zobaczenia, tak?"

CZYTAJ DALEJ

"Złotopolscy": kiedy w tv

"Złotopolscy" to był jeden z najdłużej wyświetlanych seriali telewizyjnych produkcji polskiej. Ostatnie odcinki emitowane były w niedzielne popołudnie, dlatego wielu Polaków miało niepisaną tradycję spędzania poobiedniego czasu przy losach rodu Złotopolskich. Teraz będziemy mogli przypomnieć sobie najważniejsze wątki i ponownie zanurzyć się w losach bohaterów. Serial "Złotopolscy" powróci na antenę TVP2 już w poniedziałek, 1 sierpnia. Odcinki emitowane będą w dni powszednie o godzinie 11:15.

Dla przypomnienia: Dionizy Złotopolski i Eleonora Gabriel byli rodzeństwem, skłóconym przez całe lata. Losy ich dzieci i wnuków są burzliwe, nie zawsze radosne, lecz opowieść o nich jest pełna optymizmu i humoru. Złotopolscy mieszkają we wsi Złotopolice, w której sołtysem był Dionizy Złotopolski. Miejska linia familii żyje w Warszawie. Gabrielowie wywodzą się od Eleonory, siostry - bliźniaczki Dionizego. Syn Eleonory Wiesiek jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, z kolei jego żona Marta prowadzi luksusową kawiarnię.

Anna Przybylska ponownie na ekranach

Bez wątpienia jedną z osób, którą najbardziej uwielbiali widzowie "Złotopolskich" była Anna Przybylska. Od samego początku w serialu wcielała się w postać uroczej pani sierżant. To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność. Przez grę w "Złotopolskich" zaskarbiła sobie również ogromną sympatię Polaków. Marylka Baka-Gabriel - kto nie pamięta tej energicznej pani policjant, która wprawiała nas w dobry nastrój? Wszyscy miłośnicy Anny Przybylskiej od poniedziałku będą mogli ponownie oglądać ją na szklanym ekranie.

Oprócz Przybylskiej, w "Złotopolskich" zagrali między innymi: Kazimierz Kaczor (Marek Złotopolski), Anna Nehrebecka (Barbara Złotopolska), Agnieszka Sitek (Weronika Gabriel) czy Ewa Ziętek (Marta Gabriel).

Nie tylko w "Złotopolskich". Gdzie jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej najlepsze role filmowe i serialowe

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Miała zaledwie 35 lat. Zachwycała nie tylko urodą, ale również naturalnością i wrażliwością. Nikogo nie udawała i do końca swoich dni była pełna wiary w lepsze jutro. Choć nie ma jej wśród nas, pozostały role filmowe i serialowe, które zagrała. Najczęściej były to komedie i seriale obyczajowe, ale nie stroniła także od kryminałów. Na swoim koncie ma prawie 30 ról, ale za postać Marylki w "Złotopolskich" pokochano ją najbardziej. W jakich filmach jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej wszystkie role.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/TVP

Tagi:

Sandra GozdurAutor

Redaktorka portalu Goniec.pl. Absolwentka dziennikarstwa, z mediami związana od 2015 roku. Doświadczenie zdobyła w największym w Polsce wydawnictwie regionalnym. Uwielbia rozmawiać z ludźmi, dlatego najbliższą jej sercu formą tekstu są wywiady. Zafascynowana muzyką, ale nie ogranicza się do jednego gatunku. Miłośniczka rowerowych podróży. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: sandra.gozdur@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/Henryk Niestrój

Gwiazdy

Christine McVie nie żyje. Wokalistka zespołu Fleetwood Mac miała 79 lat

Czytaj więcej >
Dziś w tv wielki test dla fanów sportu, rozrywka i dobre kino. Co jeszcze obejrzeć w czwartek?

Gwiazdy

Dziś w tv mecz Chorwacja-Belgia, nowe losy niesfornej Bridget Jones i zachwycający hit z Cher. Co obejrzeć w czwartek?

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski "bawią się" w ekspertów od medialnych związków na antenie TVP

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek dostanie rozwód kościelny jak Kurski? Przyjaciółka zdradziła jej plany

Czytaj więcej >
Magda Gessler ma na rynku poważną konkurencję. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Magda Gessler ma powody do niepokoju. Anna Korcz oferuje potrawy wigilijne w znacznie niższej cenie

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski może liczyć na wsparcie mamy, która kibicuje mu w Katarze. Fot. Ding Xu/Xinhua News/East News; Facebook.com/iwona.lewandowska.10

Gwiazdy

Mama Roberta Lewandowskiego spotyka się ze znanym artystą. Kim jest jej ukochany?

Czytaj więcej >
Ivan Komarenko postanowił pozostać w Polsce. Fot. instagram.com/ivankomarenko

Gwiazdy

Ivan Komarenko szykuje się do świąt. Internauci nie kryją oburzenia

Czytaj więcej >