Goniec.pl
"Złotopolscy" odcinek 1. - "Syn marnotrawny"
(fot. screen z youtube.com)

(fot. screen z youtube.com)

"Złotopolscy" znów w tv. Pamiętacie, co wydarzyło się w 1. odcinku?

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Karolina Kruszewska

"Złotopolscy" to kultowa polska telenowela, która była emitowana w latach 1997-2010. Niebawem serial znów będzie pokazywany w tv, więc postanowiliśmy przypomnieć sobie, co wydarzyło się w 1. odcinku "Złotopolskich" pt. "Syn marnotrawny".

"Złotopolscy" znów w tv

"Złotopolscy" znów będą emitowani w telewizji. Ta kultowa polska telenowela, którą oglądali wszyscy podczas niedzielnego rodzinnego obiadu rozkochała w sobie cały kraj. Na ekranie mogliśmy oglądać całą plejadę gwiazd różnego pokolenia. Wśród odtwórców głównych ról byli m.in. Henryk Machalica, Alina Janowska, Ewa Ziętek, Andrzej Piaseczny i Anna Przybylska.

Violetta Villas

Sandra Drzymalska wcieli się w rolę Violetty Villas. Kim jest młoda aktorka?

CZYTAJ DALEJ

"Złotopolscy" to opowieść o dwóch gałęziach jednego rodu, które są ze sobą skłócone od pokoleń. Dionizy i Eleonora to bliźnięta, którzy od lat nie mogą się ze sobą dogadać, a co za tym idzie, ich potomkowie również są ze sobą skłóceni. Dionizy wybrał wiejskie życie w rodzinnej posiadłości w Złotopolicach. Mieszka tam ze swoim synem Markiem (Kazimierz Kaczor), który jest wziętym senatorem i więcej czasu przebywa w Warszawie niż na wsi. Marek ma dwóch synów: Waldka (Andrzej Nejman) i Kacpra (Andrzej Piaseczny). Ten pierwszy prowadzi gospodarstwo i próbuje znaleźć miłość życia. Drugi natomiast porzucił szkołę, uciekł z domu i oddał się muzyce, zostając idolem ukrywającym się pod nazwiskiem Górniak.

Eleonora (Alina Janowska) wybrała życie w Warszawie. Jej syn Wiesław (Paweł Wawrzecki), jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym. Żona Wieśka Marta (Ewa Ziętek) jest właścicielką luksusowej kawiarni, a ich syn Tomek (Piotr Szwedes) właśnie rzucił studia medyczne i zamierza dorobić się dużych pieniędzy jako akwizytor.

"Złotopolscy" odcinek 1. Co się wydarzyło?

1. odcinek "Złotopolskich" ma tytuł "Syn marnotrawny" pod domem w Złotopolicach pojawia się Kacper z ukochaną. Muzyk wyjawia swojej ukochanej, że Górniak to nie jest jego prawdziwe nazwisko i właśnie patrzą na jego dom. W tym samym czasie w telewizji mówią o idolu nastolatek, Kacprze Górniaku - wszyscy z rodziny patrzą na tę relację z niechęcią. Najwięcej jadu mają Gabrielowie, którzy uważają, że rodzinie na wsi powodzi się znacznie lepiej niż im.

Agata (Paulina Młynarska), córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, spotyka się z ekscinkciarzem, Maksymilianem Grubbą (Jan Janowski), który próbuje wyciągnąć od niej informacje o działkach budowlanych, które mógłby kupić za 10% wartości. Wizja szybkiego i dużego zarobku zachęca kobietę do wejścia w ten interes. Czy słusznie?

Złotopolscy

Dionizy Złotopolski czyli Henryk Machalica. "Złotopolscy" odcinek 1. "Syn marnotrawny" (fot. screen z youtube.com)

Złotopolscy

Wiesław - Marek Wawrzecki w 1. odcinku "Złotopolskich" (fot. screen z youtube.com)

Złotopolscy

Agnieszka Sitek i Alina Janowska w 1. odcinku "Złotopolskich" (fot. screen z youtube.com)

Nie tylko w "Złotopolskich". Gdzie jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej najlepsze role filmowe i serialowe

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Miała zaledwie 35 lat. Zachwycała nie tylko urodą, ale również naturalnością i wrażliwością. Nikogo nie udawała i do końca swoich dni była pełna wiary w lepsze jutro. Choć nie ma jej wśród nas, pozostały role filmowe i serialowe, które zagrała. Najczęściej były to komedie i seriale obyczajowe, ale nie stroniła także od kryminałów. Na swoim koncie ma prawie 30 ról, ale za postać Marylki w "Złotopolskich" pokochano ją najbardziej. W jakich filmach jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej wszystkie role.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Tagi:

Karolina KruszewskaAutor

Szefowa działu "Rozrywka". Od 2010 roku jestem związana z Internetem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z największych serwisów telewizyjnych i rozrywkowych, dzięki czemu doskonale znam świat mediów i show-biznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: karolina.kruszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Paulina Smaszcz

Gwiazdy

Paulina Smaszcz ostro do siostry Macieja Kurzejewskiego. "Zakłamanie osiągnęło szczyt"

Czytaj więcej >
fot. Instagram @karolina_pajaczkowska

Gwiazdy

Karolina Pajączkowska w skąpym bikini. Co na to jej szefowie w TVP?

Czytaj więcej >
Filip Chajzer

Gwiazdy

Filip Chajzer w "Dzień Dobry TVN" zaliczył kolejną wpadkę, na pomoc wezwał Małgorzatę Ohme. "Wepchnij mi go tam"

Czytaj więcej >
Maryla Rodowicz przez lata ukrywała córkę. Teraz postanowiła o niej opowiedzieć

Gwiazdy

Maryla Rodowicz przez lata ukrywała córkę. Teraz postanowiła o niej opowiedzieć

Czytaj więcej >
"The Voice Senior". Alicja Majewska zwolniona z TVP? Wiadomo, co zaszło między jurorką a pracodawcą

Gwiazdy

"The Voice Senior". Alicja Majewska zwolniona z TVP? Wiadomo, co zaszło między jurorką a pracodawcą

Czytaj więcej >
"M jak miłość" czy "Kevin sam w domu". Co w tym roku wybiorą widzowie? Fot. YouTube/Movieclips; instagram.com/katarzynacichopek

Gwiazdy

Świąteczny odcinek "M jak miłość" przeniesiony. Kiedy i gdzie oglądać Boże Narodzenie u Mostowiaków?

Czytaj więcej >