Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Głosowanie w Sejmie ws. Lex TVN zakończone. Posiedzenie przesunięte na 2 września
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 11.08.2021 17:33

Głosowanie w Sejmie ws. Lex TVN zakończone. Posiedzenie przesunięte na 2 września

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Piotr Molecki/East News

Po godz. 17 rozpoczął się w Sejmie blok głosowań, podczas którego najważniejsza była ustawa ws. tzw. Lex TVN. Wszystko jest już jasne. Zanim doszło do głosowania, Sejm uchwalił odroczenie obrad do 2 września.

W środę sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajmowała się poprawkami do projektu ustawy medialnej, tzw. Lex TVN, która zdaniem wielu ekspertów wymierzony jest nie tylko w niezależność stacji TVN, ale również swego rodzaju zamachem na wolne media w Polsce.

Komisja zakończyła swoje obrady i negatywnie zaopiniowała wszystkie wnioski opozycji. Przeszły jedynie dwie poprawki przedstawione przez PiS, a następnie pozostało czekać na głosowanie w Sejmie.

Po komisji posłowie Konfederacji oświadczyli na konferencji w Sejmie, że podczas głosowania nad Lex TVN wstrzymają się od głosu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Posłowie na sali plenarnej zaczęli zbierać się po godz. 17. Ustawa Lex TVN była na 33. miejscu w kolejce do głosowania, jednak zanim do niego doszło, PiS przegrał kilka kolejnych głosowań.

- Rząd stracił większość. Trzy głosowania dotyczące uzupełnienia porządku obrad przegrane przez PiS. Widać strach w oczach władzy - napisał na Twitterze Mirosław Suchoń.

Chwilę później Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zgłosił wniosek formalny o przerwę do 2 września. Wniosek został przyjęty. Za było 229 posłów, a przeciw 227. Obrady udało się odroczyć dzięki pięciu głosom posłów Porozumienia, które wsparło opozycję.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: WP

Tagi: Sejm TVN