Goniec.pl
Fakty TVN

screen z "Faktów" TVN

"Fakty" TVN surowo o drogowych przewinieniach Jacka Kurskiego

22 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

"Fakty" TVN wykorzystały incydent z udziałem Donalda Tuska do przypomnienia przewinień innych polityków, którym także zdarzyło się przekroczyć dozwoloną prędkość za kierownicą. Wśród napiętnowanych znalazł się prezes TVP Jacek Kurski, któremu poświęcono znaczną część materiału Arlety Zalewskiej.

W sobotę media zelektryzowała wiadomość o zatrzymaniu prawa jazdy Donaldowi Tuskowi, który za mocno docisnął pedał gazu w terenie zabudowanym. Sprawa szybko została wykorzystana przez media państwowe do przypuszczenia kolejnego ataku na przewodniczącego PO.

Kamil Stoch

Kamil Stoch zabrał głos po odpadnięciu w pierwszej serii w Niżnym Tagile

CZYTAJ DALEJ

Nieco bardziej powściągliwe okazały się być stacje komercyjne, w tym krytykujący głównie obecną władzę TVN. Kilka godzin po incydencie z udziałem byłego premiera w "Faktach" o 19 pojawiła się jedynie drobna wzmianka o zdarzeniu, jednak już w niedzielę Arleta Zalewska przygotowała obszerny materiał o przewinieniach polityków z różnych obozów politycznych za kółkiem.

"Fakty" potępiły zachowanie Tuska

W reportażu zatytułowanym "Prawo i bezpieczeństwo" redaktorka nie unikała kategorycznych twierdzeń w odniesieniu do sytuacji z soboty i nie próbowała usprawiedliwiać ani relatywizować zachowania Donalda Tuska.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

O to, jak oceniają incydent z udziałem lidera PO Zalewska postanowiła zapytać parlamentarzystów różnych opcji, w tym Krzysztofa Hetmana z PSL czy Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.

- Donald Tusk wczoraj miał ogromne szczęście. Szczęście, że na jego drodze znalazł się patrol policji, a nie dziecko, starsza osoba czy rowerzysta - mówiła Dziemianowicz-Bąk.

Nieprzepisowego zachowania byłego szefa Rady Europejskiej nie miały zamiaru bronić także jego koleżanka, Katarzyna Lubnauer oraz Paulina Hennig-Kloska z ruchu Hołowni.

Zalewska przypomina występki posłów

Na tym jednak nie koniec. Zalewska poruszyła temat nie tylko Donalda Tuska, ale także jego politycznych konkurentów, którzy chętnie ocenili byłego premiera, zapominając przy tym grzechy własne lub osób ze swojego otoczenia.

Jak się okazuje, przekroczenie prędkości to sytuacja nieobca polskim parlamentarzystom, o czym przypomniała autorka reportażu. Wśród nich znaczną grupę stanowią politycy PiS, w tym Lech Kołakowski, który nie zgodził się na przyjęcie mandatu i oddanie prawa jazdy.

Za immunitetem schował się uderzający w Tuska Kazimierz Smoliński z partii rządzącej, los byłego premiera podzielili zaś Stanisław Żmijan z PO i Zbigniew Dolata z PiS.

Jacek Kurski pod ostrzałem TVN

Przypadkiem, któremu poświęcono najwięcej uwagi był jednak ten dotyczący Jacka Kurskiego. "Fakty" odwdzięczyły się w ten sposób prezesowi TVP za jego piętnujący lidera PO reportaż w sobotnich "Wiadomościach".

Kurski, o czym mówi wprost Zalewska, kilkukrotnie złamał przepisy drogowe. Podczas zatrzymania za jazdę w mieście z prędkością 109 km/h były polityk także posłużył się immunitetem.

Co więcej, zdarzyło mu się podłączyć pod konwój policyjny wiozący zatrzymanych w sprawie korupcji. Dopiero po tym, jak sprawa ujrzała światło dzienne, Kurski zdecydował się wpłacić 500 złotych na rzecz ofiar wypadków drogowych.

Sam zainteresowany w 2008 roku komentował sprawę, mówiąc, że nie opuścił konwoju od Gdańska aż do Ostródy, gdyż "dobrze się jechało".

Normalnie aż braknie słów. Warunki, w jakich mieszka Kasia Tusk, zapierają dech

Slajd 1 z 7

/fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Kuchnia

W swojej kuchni Kasia Tusk postawiła na elegancję i funkcjonalność. Jasne pomieszczeni dodatkowo oświetla światło dzienne, które wpada do środka przez ogromne okiennice. Z białymi szafkami kuchennymi i jasnym marmurowym blatem kontrastuje podłoga, którą influenserka wyłożyła kafelkami tworzącymi czarno-białą mozaikę. /fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVN, WP

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Flickr/МИД России, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Wiadomości

Białoruś zareaguje na sankcje UE. Grozi "ostrymi działaniami"

Czytaj więcej >
Kaczyński i Orban

Wiadomości

W sobotę spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami europejskimi

Czytaj więcej >
straż pożarna

Wiadomości

Kołobrzeg: Zatrucie tlenkiem węgla. Ewakuowano 12 osób

Czytaj więcej >
JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Wiadomości

"Panowie, czy ja śnię?". Premier krytycznie wypowiedział się o TVP

Czytaj więcej >
mandat

Wiadomości

Od stycznia wchodzi w życie nowy taryfikator mandatów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Projekt "Stop Aborcji" został odrzucony. Pod projektem ustawy legalizacji aborcji udało się zebrać ponad 86 tys. podpisów

Czytaj więcej >