Goniec.pl
"Wiadomości"

screen z materiału "Wiadomości" TVP

"Wiadomości" TVP skomentowały mandat Tuska

21 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

"Wiadomości" TVP nie mogły przejść obojętnie obok sprawy mandatu Donalda Tuska. W sobotę wieczorem w serwisie informacyjnym wyemitowano materiał, w którym liderowi Platformy Obywatelskiej zarzucono nie tylko zbyt szybką jazdę, ale także bycie "tubą propagandową Łukaszenki". Zaskakujących twierdzeń było zresztą o wiele więcej.

W sobotę Donald Tusk został złapany przez funkcjonariuszy drogówki na przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym. Lider Platformy Obywatelskiej stracił prawo jazdy na trzy miesiące, o czym sam poinformował za pośrednictwem Twittera. Wpadkę polityka wykorzystała Telewizja Publiczna, która po raz kolejny sformułowała wobec byłego premiera całą listę zarzutów.

donald tusk

Interia: Donald Tusk stracił prawo jazdy

CZYTAJ DALEJ

"Wiadomości" uderzają w Donalda Tuska

Informacja o incydencie z udziałem Tuska pojawiła się w materiale o zaskakującym tytule "Totalna opozycja tubą Łukaszenki". Już w zapowiedzi prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk stwierdził, że polska opozycja i niektóre wspierające ją media stoją po stronie białoruskiego dyktatora, ale tej strategii Polacy nie akceptują.

- Każda kolejna medialna aktywność Donalda Tuska wpędza go w coraz większe zakłopotanie - słyszymy na początku reportażu Marcina Tulickiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Atak na przewodniczącego PO przypuszczony jest od samego wstępu. Politykowi wypomina się m.in. że zniknął z życia publicznego, gdy wybuchł prawdziwy kryzys na granicy polsko-białoruskiej i "schował głowę w piasek".

Jak dalej stwierdza Tulicki, "miażdżąca" większość Polaków stoi murem za żołnierzami, czego nie można powiedzieć, zdaniem dziennikarza, o polskiej opozycji, która cały czas zmienia narrację dotyczącą sytuacji na pograniczu i bardziej zajmuje się polityczną walką niż obroną Polski.

TVP mówi o kompromitacji lidera opozycji

- Donald Tusk jest rozdarty pomiędzy tym, by uderzać w PiS za wszelką cenę, pod każdym pozorem, a z drugiej strony pomiędzy instrukcjami z Niemiec, które jednak mówią, że granicy wschodniej Unii Europejskiej trzeba bronić przed imigrantami - komentuje w materiale Jakub Maciejewski, publicysta "Sieci" i wpolityce.pl.

Na potwierdzenie tej tezy autor reportażu przywołuje sprzeczne wypowiedzi lidera PO, w których raz twierdzi on, że wspiera polski rząd, a raz zarzuca mu walkę z biednymi kobietami i dziećmi na granicy.

- Zadaniem państwa i rządu jest ochrona polskiej granicy - mówi Tusk, po czym przedstawia się jego słowa, w których zapewnia on, że migranci szukają schronienia w Polsce i potrzebują pomocy.

- Tego wszystkiego nie da się wytłumaczyć, to dla Tuska kompromitujące, podobnie jak to, że stracił właśnie prawo jazdy. Ponad dwukrotnie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, jadąc przez wieś, między innymi w pobliżu szkoły. Co piąta osoba, która ginie na polskich drogach, to ofiara nadmiernej prędkości - kwituje Marcin Tulicki.

Festiwal pasków w TVP Info

Obojętne na przewinienie Donalda Tuska nie pozostało także TVP Info, które znów popisało się inwencją twórczą w wymyślaniu pasków.

- Donald Tusk wyraźnie myśli, że jemu wolno więcej, traci nad sobą kontrolę - można było przeczytać na jednym z nich. To cytat ze słów Jakuba Maciejewskiego, który komentował sprawę.

Wśród kategorycznych stwierdzeń były też inne, które brzmiały: "Donald Tusk nie respektuje prawa" oraz "Donald Tusk nie przestrzega prawa".

Na stronie tvp.info zaprezentowano zaś artykuły zatytułowane "Tusk zabrał głos po pirackim rajdzie przez wieś" oraz ""Zwykły bandyta drogowy" - komentarze po wybryku Tuska".

Jak dobrze znasz Donalda Tuska? Polityk ma kilka tajemnic, na pytanie nr 7 niewielu zna odpowiedź

Pytanie 1 z 10

Donald Tusk jest współzałożycielem:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVP, WP

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Paweł Wojtunik

Wiadomości

Paweł Wojtunik oferuje 20 tysięcy za pomoc w schwytaniu sprawców ataku na jego bliskich

Czytaj więcej >
SOR Lubin

Wiadomości

Poseł KO pokazał realia pracy szpitali. Sparaliżowane SORy i kolejki karetek stają się faktem

Czytaj więcej >
Adam Niedzielski podjął decyzję, że dawkę przypominającą będą mogły przyjmować dzieci, który skończyły 16 lat

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Zmiana zasad dawki przypominającej

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński odbiera nagrodę za zmarłego brata i docenia dokonania Lecha Wałęsy

Wiadomości

Człowiekiem 30-lecia "Wprost" został Lech Kaczyński, a prezes PiS ze sceny docenia dokonania Lecha Wałęsy

Czytaj więcej >
Awaryjne lądowanie samolotu LOT w Düsseldorfie, na pokładzie Robert Biedroń i Ewa Kopacz

Wiadomości

Awaryjne lądowanie samolotu LOT. Na pokładzie byli m.in. Robert Biedroń i Ewa Kopacz

Czytaj więcej >
Policja przeszukała wieś, gdzie zdaniem jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego miało znajdować się ciało Jacka Jaworka

Wiadomości

Nowe informacje w sprawie Jacka Jaworka. Policja przeszukała wieś nieopodal Borowców

Czytaj więcej >