Goniec.pl
Screen programu "Fakty", prod. TVN

Screen programu "Fakty", prod. TVN

Antoni Macierewicz starł się z dziennikarzem TVN. Nie wpuszczono ich na spotkanie, padły mocne słowa

25 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Sobotnie wydanie „Faktów” widzowie obejrzeliby bez większych emocji, gdyby nie reportaż o słynącym z awersji do tej telewizji Antonim Macierewiczu. Materiał przygotowano w związku z przyznanym mu najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego. Gdy reporter TVN chciał porozmawiać z politykiem i dostać się na „otwarte” spotkanie, ten zareagował nerwowo i stanowczo oponował.

Antoni Macierewicz odznaczony prestiżową nagrodą

„Wyróżniony, czy wyróżniający się?” – takie zaczepne i retoryczne pytanie dziennikarze stacji TVN skierowali wobec widzów sobotniego wydania „Faktów”. Okazją ku temu była uroczystość, która 23 września odbyła się w Belwederze.

Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

CZYTAJ DALEJ

Antoni Macierewicz znalazł się w wąskim gronie osób, które zostały odznaczone prestiżowym państwowym odznaczeniem – Orderem Orła Białego. Ta kontrowersyjna decyzja odbiła się echem nie tylko w środowisku politycznym, ale również pośród celebrytów (szczegóły) i w mediach.

„Fakty” uderzyły w kontrowersyjnego polityka PiS

„Fakty” dały wyraz temu niezadowoleniu. Podczas wieczornej emisji sprawie poświęcono kilka minut, a byłoby ich zapewne więcej, gdyby bohater materiału znalazł czas na dłuższą rozmowę z z żurnalistą. Niestety, nie znalazł.

Dziennikarze TVN nie zostali bowiem wpuszczeni na spotkanie z Antonim Macierewiczem, które odbywało się w Polanicy-Zdroju. Najpierw zareagowała organizatorka tego „otwartego” zebrania. Zaznaczyła, że „do spotkania należy się przygotować”.

Gdy pracownik telewizji należącej do grupy Discovery zauważył, że w sieci zamieszczono informację o tym, że każdy dziennikarz może czuć się zaproszony, kobieta odparła:

- Każdy jest zaproszony, ale można łatwo domyśleć się, że nie jest zaproszony ten, kto przekazuje opinii publicznej treści kłamliwe i szkodliwe wobec osób zasłużonych – rzekła.

- Panowie, jesteście Polakami? – dodał przysłuchujący się wymianie zdań mężczyzna.

Jakub Sobieniowski będący autorem tej relacji skomentował:

- Odmawianie polskości Polakom, których się nie lubi, to populistyczny oręż.

Macierewicz w szale gróźb

Pomimo wrogiego powitania jednemu z dziennikarzy udało się wymienić kilka zdań z byłym ministrem obrony narodowej cały czas pozostającym prominentnym i zaufanym członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Antoni Macierewicz powtarzał z uporem maniaka, że „TVN kłamie i oszukuje” oraz „odpowie” za reportaż „Siła kłamstwa”. W owym dokumencie, który budzi tak wielkie emocje u byłego przewodniczącego podkomisji smoleńskiej, przedstawiono wiele faktów dotyczących tej katastrofy. Informacji i ekspertyz, które, pomimo że zostały zamówione przez przedstawicieli podkomisji, to nie zostały opublikowane, a w raporcie w ogóle o nich nie wspomniano.

Na garść „suchych faktów” 74-letni odznaczony przez Andrzeja Dudę Macierewicz nie odpowiedział, a w zamian zaczął pouczać dziennikarza, by ten zapoznał się z całością opublikowanego „raportu smoleńskiego”.

Metamorfoza domu
(fot. Kala Kielbasińska/Polsat)

Uciekła od uzależnionego od alkoholu męża. Przejmująca historia rodziny i metamorfoza domu w programie "Nasz nowy dom"

W kolejnym odcinku programu "Nasz nowy dom" historia pani Renaty i jej rodziny, z którą mieszka w woj. zachodniopomorskim w miejscowości Hanki-Kolonia. Pani Renata jest mamą Zuzi (9 l.) i Janka (11 l.). Przez lata przechodzili piekło, uzależniony od alkoholu mąż pani Renaty znęcał się nad nią w obecności dzieci. Po śmierci swojego ojca kobieta odziedziczyła pół starego, zrujnowanego domu i postanowiła uciec. Mąż nocami nachodził ich, awanturował się, budził dzieci. W końcu udało się uzyskać sądowy nakaz zbliżania się. - Było tak, że bił mamę, krzyczał, kopał w ściany, przewalał się. Bałam się bardzo, że mamie w końcu stanie się coś poważnego. Raz było tak, że tata przyjechał w nocy i zaczął walić w drzwi, obudziłam się i bardzo się przestraszyłam. Nie chcę, żeby tata tutaj przyjeżdżał. Chcę, żeby nie miał z nami w ogóle kontaktu - mówi ze łzami oczach mała Zuzia. - Mój tata też nadużywał alkoholu, bił nas. Trochę mam żal do siebie, że swoim dzieciom zgotowałam taki sam los, jak ja miałam. Chciałam ratować nasze małżeństwo. Jeździłam z mężem po różnych instytucjach, żeby zaczął się leczyć, ale to nie dawało żadnych skutków. Ciągle ja byłam obwiniana o to, że on pije przeze mnie – dodaje pani Renata. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności pani Renata spotkała po latach swoją szkolną miłość – Pana Tomka. Zamieszkali razem i są teraz szczęśliwą rodziną. Oboje pracują, jednak skromne dochody nie pozwalają na przeprowadzenie gruntownego remontu, ogromnym wysiłkiem finansowym wymienili dach i teraz spłacają zaciągnięty na ten cel kredyt. Katarzynę Dowbor urzekło to love story, więc z największą przyjemnością przekazała rodzinie dobre wieści. Remont zrealizowała ekipa Przemka Oślaka, a projektem zajął się Maciej Pertkiewicz.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: oko.press/Goniec.pl

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >
TVP przejmuje piloty

Wiadomości

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

Czytaj więcej >
Władimir Putin miał wypadek, prezydent Rosji spadł ze schodów

Wiadomości

General SVR: Władimir Putin miał wypadek. Prezydent Rosji spadł ze schodów

Czytaj więcej >