Goniec.pl
Pawel Wodzynski/East News

Pawel Wodzynski/East News

„Apolityczny” Maciej Stuhr kąsa Antoniego Macierewicza. W ostrych słowach sugeruje, że polityk powinien zostać beatyfikowany

24 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Antoni Macierewicz to wielka osobowość III RP, bez którego polska polityka nie byłaby tak barwna i zabawna. 23 września Prezydent RP odznaczył przewodniczącego podkomisji smoleńskiej prestiżowym i przynoszącym chwałę Orderem Orła Białego. Maciej Stuhr postanowił skomentować to wydarzenie. Jak zwykle użył mocnych słów i urządził sobie prywatną „wycieczkę” do polityka zasilającego gwardię partii rządzonej przez znienawidzonego przez aktora Jarosława Kaczyńskiego.

Prowokacyjny i konfliktowy polityk PiS odznaczony najwyższym państwowym orderem

Antoni Macierewicz otrzymał najwyższe państwowe odznaczenie, a pokłosie tej decyzji kontrowersji jeszcze przez długi czas będzie komentowane nie tylko przez środowisko polityczne. Wszyscy Ci, dla których zdrowy patriotyzm i troska o własną ojczyznę nie są jedynie pustymi frazesami, są nagrodą dla Macierewicza nie tylko zaniepokojeni, ale również oburzeni. Twierdzili oni, że polityk nie zasługuje na tak wysokie odznaczenie.

Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

Zaskakująca decyzja prezydenta ws. Antoniego Macierewicza. Były szef MON otrzyma Order Orła Białego

CZYTAJ DALEJ

Wydarzenia w Belwederze postanowił skomentować również przedstawiciel „uciśnionej” części branży aktorskiej, Maciej Stuhr. Zazwyczaj wypowiada się on jedynie w swoim imieniu, jednak jego buńczuczne wypowiedzi, skierowane najczęściej do partii rządzącej, znajdują poklask wśród innych artystów. Zwłaszcza tych, którzy, chociaż mienią się jako apolityczni, zajmują jedną ze stron politycznego sporu.

Maciej Stuhr w mocnych słowach nawiązuje do Antoniego Macierewicza

Maciej Stuhr swoimi poglądami na tematy ogólnospołeczne ochoczo i wytrwale od lat dzieli się w mediach społecznościowych. Nikogo nie zdziwił fakt, że kolejny raz skomentował otaczającą go rzeczywistość. Syn Jerzego Stuhra w obliczu nagrodzenia Antoniego Macierewicza posłużył się podszytą absurdem opinią.

– Mechanizm jest chyba dość prosty. Im więcej dowodów na draństwo, tym większa i tym szybciej musi przyjść nagroda, żeby to jakoś zrównoważyć. Żeby to wszystko się nie rozleciało. Ale obawiam się, że Order Orła Białego to jednak w tym przypadku za mało. Tu by się przydała beatyfikacja – napisał aktor w poście na Facebooku.

Internauci popierają artystę

Te słowa spotkały się z uznaniem internautów, którzy również dali upust swej złości wynikającej z mianowania Antoniego Macierewicza do tak wąskiego i poczesnego grona, jakim są odznaczeni najwyższym w Polsce orderem.

Przyjęli oni konwencję rozpoczętą w wypowiedzi serialowego Piotra Wolnickiego z „Szadzi” i kontynuowali orkę po byłym ministrze obrony narodowej w ten sam, ironiczny sposób.

– Lepiej bym tego nie ujęła. Choć to śmiech przez łzy, bo czuję to draństwo każdym nerwem!

Koniecznie i to za życia! Co za draństwo, zdrajcę odznaczać najwyższym odznaczeniem państwowym. Koszmar!

– Jeśli Macierewicz rzeczywiście dostanie dziś Order Orła Białego, to każdy przyzwoity człowiek, który wcześniej został uhonorowany tym odznaczeniem, powinien je zwrócić. Hańba! – pisali sfrustrowani użytkownicy wspominanej platformy.

Czas na politykę?

Maciej Stuhr angażuje się w sprawy bieżącej polityki z dużym sercem. Może pora pójść śladem Pawła Kukiza i zmienić profesję, porzucając artystyczną scenę na rzecz sejmowej mównicy? To, która z obecnych w Parlamencie partii byłaby łasa na zaproszenie aktora w swe szeregi, nie powinno być zagadką dla żadnego wnikliwego obserwatora.

fot. Instagram/Marcin Miller

Marcin Miller z "Boys" porzucił Warszawę. Jego posiadłość za miastem robi ogromne wrażenie

Marcin Miller jest liderem zespołu „Boys”. Największym hitem formacji jest piosenka pt. „Jesteś szalona”. Charyzmatyczny czarnooki „boy” jest żywym dowodem na to, że produkując mizerne przeboje disco polo, można dorobić się całkiem pokaźnego majątku. Zobaczcie jak mieszka muzyk, któremu jeden wielki szlagier znany przez wszystkich Polaków zapewnił imponujący dostatek. Mieszka w drogiej posiadłości i nie szczędzi sobie luksusowych przyjemności – tak trzeba żyć! I tak żyje Marcin Miller.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Gala z okazji 30-lecia Polsatu. Fot: materiały prasowe

Gwiazdy

Polsat szykuje wielką galę z okazji 30-lecia. Jeden występ zwróci szczególną uwagę

Czytaj więcej >
Ślub od pierwszego wejrzenia Maciej uderza w Martę. Foto: Kadr z programu Ślub od pierwszego wejrzenia, VN

Gwiazdy

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Maciek jest zakochany i porównuje nową partnerkę z Martą. "To są dwa inne światy"

Czytaj więcej >
Anna Lewandowska w dzieciństwie żyła w biedzie. Wszystko przez ojca

Gwiazdy

Anna Lewandowska w dzieciństwie żyła w biedzie. Wszystko przez ojca

Czytaj więcej >
Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Sławny reżyser znowu ma kłopoty

Gwiazdy

Roman Polański ponownie stanie przed sądem. Kolejna aktorka oskarża słynnego reżysera

Czytaj więcej >
Martyna z "Rolnik szuka żony" znalazła miłość po programie. Kandydatka Mateusza zdobyła się na szczery wpis.
(fot. instagram.com/wedrujacy_ziemniak)

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Kolejna kandydatka Mateusza znalazła miłość. Kto pojawił się w życiu Martyny?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mundial 2022. Krzysztof Jackowski zabrał głos ws. meczu Polska-Argentyna. Ujawnił, co nas czeka

Czytaj więcej >