Goniec.pl
Mariusz Kamiński miał jechać w Warszawie limuzyną 92 km/h

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER;

Fakt: Mariusz Kamiński jechał przez Warszawę 92 km/h. Resort zaprzecza

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Chwilę po skrytykowaniu rajdu Donalda Tuska w Polsacie minister Mariusz Kamiński sam znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym? Taką tezę stawiają dziennikarze "Faktu", którzy zrelacjonowali jazdę limuzyny z szefem MSWiA po Warszawie. Ministerstwo odpowiedziało na zarzuty dziennika. Stanowczo je odrzuca.

Zabranie Donaldowi Tuskowi prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<) to dla obozu rządzącego kolejny argument pomagający uderzać w lidera PO. Dziennikarze "Faktu" zwrócili jednak uwagę, że możliwe, iż nie tylko Donald Tusk łamie przepisy.

Top Model

Znamy zwycięzcę programu "Top Model"

CZYTAJ DALEJ

Mocne zarzuty pojawiły się również pod adresem Mariusza Kamińskiego. Minister spraw wewnętrznych i administracji miał jechać limuzyną pędzącą przez Warszawę 92 km/h.

Najpierw krytykował Donalda Tuska, później miał zrobić to samo

Nie tylko Donald Tusk ma na sumieniu zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym? Polscy politycy, którzy jeszcze niedawno chcieli znacząco podnieść kwoty mandatów za łamanie przepisów drogowych (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<), sami nie mogą pochwalić się postawą godną naśladowania.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mariusz Kamiński mocno i jednoznacznie krytykował Donalda Tuska oraz jego jazdę ponad 100 km/h w mieście. Szef MSWiA udzielił w tej sprawie wywiadu dla telewizji Polsat.

To właśnie po tej rozmowie minister Kamiński miał wyjść z budynku telewizji i wsiąść do limuzyny. Dziennikarze "Faktu" przekazali, że pojazd z szefem MSWiA jechał przez Warszawę z prędkością 92 km/h.

Kierowca rządowego BMW, podobnie jak w przypadku prywatnego auta Donalda Tuska, miał nie zwracać uwagi na przepisy oraz na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Resort odpowiedział na pytania dziennikarzy o "rajd po Warszawie". Odpowiedź ministerstwa może zaskoczyć.

Resort zaprzecza

Dziennikarze zapytali Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o przejazd limuzyny z Mariuszem Kamińskim. Resort zaprzecza, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce.

Co więcej, ministerstwo w komentarzu do doniesień o jeździe ponad 90 km/h rządowego BWM z szefem MSWiA stwierdziło, że tylko policja może weryfikować faktyczną prędkość pojazdu, a Kamiński sam nie siedział za kierownicą.

Czy członkowie PiS otrzymają specjalne wytyczne dotyczące dbałości o przestrzeganie przepisów drogowych? Po ujawnieniu, że Donald Tusk stracił prawo jazdy, do członków Platformy Obywatelskiej specjalne SMS-y trafiły (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Normalnie aż braknie słów. Warunki, w jakich mieszka Kasia Tusk, zapierają dech

Slajd 1 z 7

/fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Kuchnia

W swojej kuchni Kasia Tusk postawiła na elegancję i funkcjonalność. Jasne pomieszczeni dodatkowo oświetla światło dzienne, które wpada do środka przez ogromne okiennice. Z białymi szafkami kuchennymi i jasnym marmurowym blatem kontrastuje podłoga, którą influenserka wyłożyła kafelkami tworzącymi czarno-białą mozaikę. /fot. instagram.com/makelifeeasier_pl

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: fakt.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Projekt "Stop Aborcji" został odrzucony. Pod projektem ustawy legalizacji aborcji udało się zebrać ponad 86 tys. podpisów

Czytaj więcej >
cmentarz

Wiadomości

3 grudnia dniem covidowej żałoby narodowej

Czytaj więcej >
PAVEL ORLOVSKY/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

UE przyjęła piąty pakiet sankcji wobec Białorusi

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński o Niemczech: "Chcą budowy IV Rzeszy"

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Wejherowo: Nie żyje 6-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Czytaj więcej >
wichury

Wiadomości

Niż "Daniel" przechodzi nad Polską. Uwaga na silny wiatr i połamane drzewa

Czytaj więcej >