Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nagranie z zatrzymania Donalda Tuska
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 22.11.2021 15:34

Nagranie z zatrzymania Donalda Tuska

Tusk

Na kanale YouTube TVP Info pojawiło się właśnie nagranie z chwili zatrzymania Donalda Tuska przez policję. Materiał wideo został pierwotnie zuploadowany przez użytkownika o nicku "Mateusz Wodzyński".

Donald Tusk został zatrzymany przez policję w sobotę 20 listopada przed południem. Lider opozycji poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością aż 107 km/h. Do incydentu doszło w miejscowości Wiśniewo koło Mławy.

W wyniku kontroli funkcjonariusze nałożyli na polityka mandat karny w wysokości 500 złotych, do którego przypisane jest również 10 punktów karnych. Doszło również do zatrzymania uprawnień Donalda Tuska na najbliższe trzy miesiące.

Nagranie z zatrzymania Donalda Tuska

Telewizja Polska podała dalej nagranie wykonane przez jednego z kierowców, któremu udało się uchwycić moment, w którym skoda Donalda Tuska stoi już na poboczu po zatrzymaniu przez lokalną policję.

Donald Tusk zabrał głos po zatrzymaniu

Donald Tusk odniósł się do całej sytuacji na swoim Twitterze. Były premier potwierdził, że doszło do przekroczenia prędkości, które skutkowało zatrzymaniem jego prawa jazdy. Wiele osób zarzuca politykowi, że z jego ust nie padło słowo "przepraszam".

- Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - napisał Donald Tusk na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: YouTube, TVP Info

Tagi: Donald Tusk