Ewakuowano 300 osób. "Wtargnęła na tory"
Tragiczne zdarzenie na torach w okolicy stacji Warszawa Ursus-Niedźwiadek. Kobieta została śmiertelnie potrącona przez pociąg, ustalenia służb są wstrząsające. Około 300 pasażerów pociągu musiało zostać ewakuowanych, na miejscu prowadzone są prace policji mające na celu wyjaśnianie okoliczności dramatu.
Śmiertelne potrącenie na torach
Do śmiertelnego wypadku doszło pomiędzy stacjami Warszawa Ursus a Ursus Niedźwiadek w środę (11 września) wieczorem. Służby otrzymały zgłoszenie o potrąceniu osoby przebywającej na torach przez pociąg "Skarbek" relacji Olsztyn Główny - Racibórz. Kobieta nie przeżyła, znane są już wstępne ustalenia na temat okoliczności tragedii.
ZOBACZ: Nie żyje 11-letni chłopczyk. Wystarczyła chwila nieuwagi
Anity szukała cała Polska. Spełnił się najczarniejszy scenariuszWarszawa. Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę
Kobieta została potrącona przez pociąg, nie udało się uratować jej życia. Strażacy poinformowali o wstępnych ustaleniach w sprawie tragicznego zdarzenia. Ofiara miała wtargnąć na tory. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, czynności prowadzą również policjanci pod nadzorem prokuratora.
ZOBACZ: Różnica między numerem 112 a 999. W ten sposób szybciej dostaniesz pomoc
Ewakuacja około 300 osób, utrudnienia w kursowaniu kolei
W wyniku tragicznego zdarzenia konieczna była ewakuacja około 300 osób, które zostaną zabrane kolejnym pociągiem. Opóźnienia w ich kursowaniu mają na chwilę obecną wynosić około 20 minut.
Czynności strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy pasażerom podróżującym pociągiem w ewakuacji na peron. Ewakuowanych zostało około 300 osób, czekają na podstawienie pociągu, którym będą mogli kontynuować podróż - informował w rozmowie z TVN24 asp. Jarosław Dobrzewiński ze stołecznej straży pożarnej.
Jeśli jesteś w kryzysie i potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod jeden z wielu darmowych i całodobowych telefonów pomocowych:
- 800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia