Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Eksplozja w Wielkopolsce. Dwie osoby ranne, lądowało LPR
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.02.2024 17:06

Eksplozja w Wielkopolsce. Dwie osoby ranne, lądowało LPR

wybuch
fot. KPP Śrem

W czwartek 22 lutego w miejscowości Śrem w Wielkopolsce doszło do bardzo niebezpiecznej eksplozji w budynku wielorodzinnym. Dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich, mężczyzna, ma poparzone 90 proc. ciała. Został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Eksplozja w miejscowości Śrem. Dwie osoby ranne

Informacja o zdarzeniu i wybuchu w budynku przy ulicy Grottgera w Śremie wpłynęła do służb w czwartek 22 lutego chwilę przed godziną 12.00. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce służby odnotowały dwie poszkodowane osoby.

Jeden mężczyzna ma poparzone 90 proc. ciała i drogi oddechowe, został przekazany pogotowiu LPR, który przewiózł tę osobę do szpitala - przekazał portalowi tvn24.pl aspirant sztabowy Dariusz Rogasik, zastępca prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.

Sondaż Gońca: prawie 53 proc. Polaków "za" liberalizacją prawa do przerywania ciąży

Eksplozja w Śremie. Lądował śmigłowiec LPR

Jak poinformował strażak, druga z poszkodowanych osób nie wymagała hospitalizacji. To mężczyzna, który mieszka po sąsiedzku. Skarżył się na problemy z oddychaniem.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje 18-latka i 25-latek

Jak na razie nie wiadomo, co doprowadziło do eksplozji w budynku. To ustalać będą odpowiednie służby. Wiadomo, że w wyniku wybuchu uszkodzona została elewacja, wypadło okno. Strażacy ugasili pożar. Komenda Powiatowa Policji w Śremie opublikowała zdjęcie z miejsca zdarzenia.

kpp srem.png
fot. KPP Śrem

Służby wyjaśniają okoliczności wypadku

Służby ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Jak informuje policja, mieszkanie, w którym doszło do wybuchu, było zamieszkiwane przez jedną osobę.

ZOBACZ: Tragiczne odkrycie w Wielkopolsce. Nowy właściciel od razu wezwał służby

Wstępnie ustalono, że w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do pożaru i eksplozji w mieszkaniu, w którym przebywała jedna osoba, 30-letni mężczyzna wynajmujący to mieszkanie. Ten mężczyzna, obywatel Ukrainy, z obrażeniami ciała został przetransportowany przez załogę LPR do szpitala - przekazała podinspektor Ewa Kasińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

 

Źródło: Goniec.pl/TVN24.pl