Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczne odkrycie w Wielkopolsce. Nowy właściciel od razu wezwał służby
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.02.2024 15:07

Tragiczne odkrycie w Wielkopolsce. Nowy właściciel od razu wezwał służby

policja
Policja Mazowiecka

Przyprawiające o ciarki na plecach odkrycie w domu w Rudnej (woj. wielkopolskie). Nowy nabywca nieruchomości w jednym z pomieszczeń natknął się na coś, co zmusiło go do wezwania na miejsce policji i prokuratury. Grozy sprawie nadaje fakt, że poprzedni właściciel budynku zaginął w niejasnych okolicznościach. Mężczyznę ostatni raz widziano w 1999 roku.

Rudna: Porażające znalezisko w starym domu

Stare nieruchomości potrafią kryć wiele tajemnic i skarbów. Każdy z nas słyszał kiedyś opowieść o jakimś niecodziennym znalezisku na strychu lub w piwnicy wiekowego domu, ale zazwyczaj były to odkrycia, z których nowi właściciele budynków bardzo się cieszyli. Wartościowe obrazy, meble czy inne “perełki” mogą zalegać w rożnych zakamarkach nawet kilkaset lat. Niestety, w Rudnej nieopodal Piły (woj. wielkopolskie) historia przybrała nieco inny obrót.

Jak informują media, do dopiero co zakupionego, zniszczonego domu, jego nabywca musiał wezwać policję i prokuraturę. Na terenie budynku, w jednym z pomieszczeń piwnicznych, mężczyzna zlokalizował ludzkie szczątki. Te zapewne leżałyby niezauważone jeszcze przez długi czas, gdyby nie planowany remont. Szczęśliwy kupiec postanowił bowiem przeprowadzić prace adaptacyjne.

Co stanie się z majątkiem Tomasza Komendy? Kaszewiak zabrał głos

Kupił nieruchomość. W piwnicy znalazł ludzkie szczątki

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak przekazał w rozmowie z portalem polsatnews.pl, że wezwane na miejsce służby przystąpiły do oględzin. W domu pojawili się mundurowi, prokurator i biegła antropolog. Po zabezpieczeniu, szczątki, najprawdopodobniej męskie, trafiły do poznańskiego centrum medycyny sądowej celem wykonania dalszych badań.

Nieoficjalne informacje wskazują natomiast, że znalezione ślady biologiczne najprawdopodobniej należą do byłego mieszkańca domu. Mężczyzna zaginął w 1999 r., a sprawa jego zniknięcia wciąż nie została rozwikłana.

To może być zaginiony przed 25 laty mężczyzna

Prokuratura nie wyklucza, iż wspomniany scenariusz jest możliwy, ale wstrzymuje się przed kategorycznymi stwierdzeniami do momentu otrzymania wyników badań. Teraz kluczowe będą testy DNA, mogące rozwiać wszelkie wątpliwości.

ZOBACZ: Tragedia przy budowie mostu w Holandii. Media: Polak jedną z ofiar

Sekcja, mająca pomóc w ustaleniu okoliczności śmierci mężczyzny znalezionego w piwnicy domu, według planu miała odbyć się w czwartek, 22 lutego.

Źródło: Polsat News