Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Awantura w sklepie. Klient został ugodzony nożem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.02.2024 18:26

Awantura w sklepie. Klient został ugodzony nożem

policja, radiowóz, światła
(zdj. ilustracyjne) policja.pl

W kaliskim sklepie doszło do wyjątkowo drastycznych scen. Sprzedawczyni znalazła się w niebezpieczeństwie, ale to jeden z klientów trafił do szpitala z ranami kłutymi po użyciu noża. 29-letni sprawca nie uciekł i czekał na przyjazd policji. Stan zdrowia rannego jest poważny.

Awantura w sklepie w Kaliszu

W niedzielę 18 lutego w jednym ze sklepów w Kaliszu w województwie wielkopolskim rozegrały się wyjątkowo drastyczne sceny. Około godziny 19.00 w sklepie na osiedlu Dobrzec znajdowali się dwaj mężczyźni. 29-latek, który wszedł do lokalu przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego, zaczął się awanturować.

Sprzedawczyni była obrażana przez 29-letniego klienta. W obronie kobiety stanął inny mężczyzna. 37-latek nie mógł spodziewać się tego, że chwilę później będzie potrzebował pilnej pomocy medycznej.

Polacy bojkotują olej. Producent wydał oświadczenie

29-letni klient wyciągnął nóż i zadał ciosy

Awantura w kaliskim sklepie przybierała na sile. 29-latek obrażający sprzedawczynię wyciągnął nagle nóż i skierował go w stronę 37-letniego oponenta. Zadał mu aż trzy ciosy. Nóż trafił w klatkę piersiową i doprowadził do poważnych obrażeń.

ZOBACZ: Szykują się nowe przepisy. Wprowadzą nowy zakaz w sklepach

Agresor nie uciekł ze sklepu, a po przyjeździe policji przyznał się do ataku z użyciem noża. - Tłem tego zdarzenia miało być to, że 37-latek próbował stanąć w obronie jednej ze sprzedawczyń - przekazał Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

37-latek przebywa w szpitalu

Ranny 37-latek natychmiast został przewieziony do szpitala. Obrażenia zadane nożem są poważne i nie jest pewne, czy mężczyzna przeżyje. Potwierdza to rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu.

ZOBACZ: Wrocławskie kościoły proszą rodziców o pomoc. Chodzi o religię

- Lekarze walczą o jego życie; po raz dugi od wczorajszego wieczora trafił na salę operacyjną - przekazał w poniedziałek (19.02) Paweł Gawroński.

Policja wyjaśnia okoliczności dramatycznej awantury w sklepie w Kaliszu. Zabezpieczono monitoring i przesłuchiwani są świadkowie, którzy wyjaśnią okoliczności całego zajścia i ataku z użyciem noża. To, co czeka 29-letniego agresora, zależne jest od stanu zdrowia rannego. Dopiero po otrzymaniu niezbędnych danych medycznych śledczy dokonają finalnej kwalifikacji czynu.

Źródło: PAP