Goniec.pl
tusk

Źródło/flickr.com

"Dziwię się jego tupetowi i bezczelności". Donald Tusk w mocnych słowach o zaprzysiężeniu Glapińskiego

23 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Natalia Janus

Udostępnij:

Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Białymstoku nie omieszkał skomentować ponownego zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na prezesa NBP. Lider PO nie przebierał w słowach. - Dziwię się jego tupetowi i bezczelności, że on dzisiaj sprawiał wrażenie osoby naprawdę rozradowanej, że będzie mógł kontynuować swoją złowieszczą misję - powiedział.

Holecka Kaczyński

Ekspertka mowy ciała o wywiadzie Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskim. "Flirt w TVP?"

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk o Glapińskim: "Dziwię się jego tupetowi i bezczelności"

Donald Tusk pojawił się na konferencji prasowej w Białymstoku. Pytania dziennikarzy dotyczyły m.in. ponownego zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Lider Platformy Obywatelskiej przekonywał, że "To jest bardzo symboliczny i bardzo zły moment w naszej historii".

Glapiński będzie przez kolejne lata psuł naszą gospodarkę, będzie wykorzystywał to stanowisko dla własnych interesów i nie zrobi nic, aby ochronić budżety polskich rodzin – powiedział Tusk. Przewodniczący PO dodał, że Polacy "dopiero zaczną odczuwać złą politykę Adama Glapińskiego". - Dziwię się jego tupetowi i bezczelności, że on dzisiaj sprawiał wrażenie osoby naprawdę rozradowanej, że będzie mógł kontynuować swoją złowieszczą misję - dodał.

Donald Tusk: "Za stan finansów powinien odpowiadać człowiek kompetentny"

Jak kontynuował Donald Tusk, jego zdaniem "za stan finansów, za kondycję polskiego pieniądza, za inflację odpowiadał człowiek uczciwy i kompetentny". Oprócz bezpośredniego nazwania Glapińskiego osobą niekompetentną, Tusk uzupełnił też swoją wypowiedź o komentarz na temat polskiego premiera. – Premierem polskiego rządu powinien być ktoś, kto nie boi się odpowiedzialności, kto nie kłamie, kto potrafi ludziom prosto w oczy powiedzieć, że "mamy taką i taką sytuację i zrobimy to i to, żeby uchronić ojczyznę przed zapaścią i wasze budżety rodzinne przed katastrofą" – mówił Tusk.

Stwierdził, natomiast, że w naszym kraju sytuacja jest jednak zupełnie inna, a Polacy mają do czynienia z osobami, które sprawując władzę, dbają jedynie o własne interesy, "a my nie możemy wybłagać u tej władzy kilkuset złotych dla nauczycieli, pielęgniarek, czy ludzi kultury".

– Mamy dzisiaj niestety do czynienia z ludźmi władzy, którzy są naprawdę świetni kiedy myślą o własnych interesach i kiedy realizują własne prywatne interesy, kiedy idealnie potrafią zadbać o swoje premie i nagrody – podkreślił Tusk.

Tusk został również zapytany, czy "podobało mu się zachowanie posłanki Klaudii Jachiry". Na to lider PO odparł, że nic na ten temat nie może powiedzieć, gdyż nie obserwował jej zachowania. Dopytywany jednak, czy rozrzucanie imitacji banknotów w Sejmie jest godne posłanki KO, odpowiedział, że "każde zachowanie, każde działanie, każdy apel, który skróciłby męki Polaków, które są konsekwencją rządów Glapińskiego, jest godne pochwały".

Wizyta Donalda Tuska w Białymstoku

Lider PO przyjechał do Białegostoku z powodu wyróżnienia dla profesora Leona Tarasewicza, cenionego w świecie malarza pochodzącego z województwa podlaskiego. Artysta otrzymał w środę tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku.
- Kreatywne myślenie najlepiej buduje się na skrzyżowaniu kultur i tradycji. Dziedzictwo narodowe nie polega na podporządkowaniu kultury i sztuki - polityce - mówił Tusk.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Zniesmaczony widz zadzwonił do TVN24. Tomasz Sianecki zupełnie nie wiedział, co odpowiedzieć

  • Miami: Pożar podczas lądowania samolotu. Na pokładzie było 126 osób

  • Olga Semeniuk chce, by Jarosław Kaczyński rządził PiS jak najdłużej. Zdobyła się na szczere wyznanie

Źródło: PAP, goniec.pl

Natalia JanusAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

RCB apeluje, jest groźnie i może dojść do tragedii

Wiadomości

RCB ostrzega, wszystko przez upały. "Kilka minut wystarczy"

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wiadomości

Mariusz Błaszczak miał pochwalić się nowym zakupem dla wojska. Wyszła kryptoreklama Disney+

Czytaj więcej >
Sinice powróciły nad wodę, sanepid ostrzega, są pierwsze zamknięte kąpieliska

Wiadomości

Sinice straszą urlopowiczów. Pierwsze miejsca z zakazem kąpieli od sanepidu już są [MAPA]

Czytaj więcej >
Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Wiadomości

Krystyna Pawłowicz pożaliła się na Twitterze. Była posłanka wyrzekła się członkostwa w prestiżowej grupie

Czytaj więcej >
Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >