Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > "Dziwię się jego tupetowi i bezczelności". Donald Tusk w mocnych słowach o zaprzysiężeniu Glapińskiego
Natalia Janus
Natalia Janus 23.06.2022 10:22

"Dziwię się jego tupetowi i bezczelności". Donald Tusk w mocnych słowach o zaprzysiężeniu Glapińskiego

tusk
Źródło/flickr.com

Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Białymstoku nie omieszkał skomentować ponownego zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na prezesa NBP. Lider PO nie przebierał w słowach. - Dziwię się jego tupetowi i bezczelności, że on dzisiaj sprawiał wrażenie osoby naprawdę rozradowanej, że będzie mógł kontynuować swoją złowieszczą misję - powiedział.

Donald Tusk o Glapińskim: "Dziwię się jego tupetowi i bezczelności"

Donald Tusk pojawił się na konferencji prasowej w Białymstoku. Pytania dziennikarzy dotyczyły m.in. ponownego zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Lider Platformy Obywatelskiej przekonywał, że "To jest bardzo symboliczny i bardzo zły moment w naszej historii".

Glapiński będzie przez kolejne lata psuł naszą gospodarkę, będzie wykorzystywał to stanowisko dla własnych interesów i nie zrobi nic, aby ochronić budżety polskich rodzin – powiedział Tusk. Przewodniczący PO dodał, że Polacy "dopiero zaczną odczuwać złą politykę Adama Glapińskiego". - Dziwię się jego tupetowi i bezczelności, że on dzisiaj sprawiał wrażenie osoby naprawdę rozradowanej, że będzie mógł kontynuować swoją złowieszczą misję - dodał.

Donald Tusk: "Za stan finansów powinien odpowiadać człowiek kompetentny"

Jak kontynuował Donald Tusk, jego zdaniem "za stan finansów, za kondycję polskiego pieniądza, za inflację odpowiadał człowiek uczciwy i kompetentny". Oprócz bezpośredniego nazwania Glapińskiego osobą niekompetentną, Tusk uzupełnił też swoją wypowiedź o komentarz na temat polskiego premiera. – Premierem polskiego rządu powinien być ktoś, kto nie boi się odpowiedzialności, kto nie kłamie, kto potrafi ludziom prosto w oczy powiedzieć, że "mamy taką i taką sytuację i zrobimy to i to, żeby uchronić ojczyznę przed zapaścią i wasze budżety rodzinne przed katastrofą" – mówił Tusk.

Stwierdził, natomiast, że w naszym kraju sytuacja jest jednak zupełnie inna, a Polacy mają do czynienia z osobami, które sprawując władzę, dbają jedynie o własne interesy, "a my nie możemy wybłagać u tej władzy kilkuset złotych dla nauczycieli, pielęgniarek, czy ludzi kultury".

– Mamy dzisiaj niestety do czynienia z ludźmi władzy, którzy są naprawdę świetni kiedy myślą o własnych interesach i kiedy realizują własne prywatne interesy, kiedy idealnie potrafią zadbać o swoje premie i nagrody – podkreślił Tusk.

Tusk został również zapytany, czy "podobało mu się zachowanie posłanki Klaudii Jachiry". Na to lider PO odparł, że nic na ten temat nie może powiedzieć, gdyż nie obserwował jej zachowania. Dopytywany jednak, czy rozrzucanie imitacji banknotów w Sejmie jest godne posłanki KO, odpowiedział, że "każde zachowanie, każde działanie, każdy apel, który skróciłby męki Polaków, które są konsekwencją rządów Glapińskiego, jest godne pochwały".

Wizyta Donalda Tuska w Białymstoku

Lider PO przyjechał do Białegostoku z powodu wyróżnienia dla profesora Leona Tarasewicza, cenionego w świecie malarza pochodzącego z województwa podlaskiego. Artysta otrzymał w środę tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. - Kreatywne myślenie najlepiej buduje się na skrzyżowaniu kultur i tradycji. Dziedzictwo narodowe nie polega na podporządkowaniu kultury i sztuki - polityce - mówił Tusk.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP, goniec.pl