Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Dziś zna ją cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu sprzed 30 lat?
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 21.12.2023 16:59

Dziś zna ją cała Polska. Poznajecie, kto jest na zdjęciu sprzed 30 lat?

kobieta barbara nowacka jesień liście
Instagram.com / Marcin Tyszka

Znany fotograf świata mody, Marcin Tyszka, postanowił podzielić się zaskakującym wspomnieniem na mediach społecznościowych. Jego główną bohaterką jest Barbara Nowacka, nowa ministra edukacji. Zdjęcie jest sprzed 30 lat.

Barbara Nowacka nową minister edukacji

Kariera polityczna dzisiejszej minister edukacji miała swoje sukcesy i porażki. Z początku była członkinią partii Twój Ruch. Dwukrotnie nie udało jej się uzyskać mandatu, najpierw w Parlamencie Europejskim w 2014 r., a następnie w 2015 r. w Sejmie (Zjednoczona Lewica nie przekroczyła 8 proc. Progu wyborczego). Po trzech latach wraz ze stowarzyszeniem Inicjatywa Polska dołączyła do Koalicji Obywatelskiej. Rok później z ramienia KO wywalczyła swój pierwszy mandat w Sejmie.

Księża wyjawili smutną prawdę o prowadzeniu kolędy. Padły mocne słowa

Marcin Tyszka pokazał, jak wyglądała Barbara Nowacka 30 lat temu

Marcin Tyszka jest polskim fotografem modowym o bogatym, międzynarodowym portfolio. W swojej karierze robił zdjęcia dla zagranicznych edycji magazynów takich jak m.in. „Vogue”, "Harper’s Bazaar”, „L’Officiel”, „Vanity Fair” czy „Elle”.  Na ekranie po raz pierwszy pojawił się w wieku 14 lat, prowadząc młodzieżowy program „5-10-15”. Co ciekawe, to właśnie ten epizod   z życia łączy go z nową Minister Edukacji.

Zdjęcie Barbary Nowackiej sprzed 30 lat

Marcin Tyszka podzielił się 20 grudnia zaskakującym postem na Instagramie. Dodał zdjęcie okładki jednej z zapomnianych gazet sprzed 30 lat. Na jej okładce znajduje się nie kto inny jak Barbara Nowcka, pełniąca rolę modelki dla magazynu. Miała wtedy 18 lat.

„Dokładnie 30 lat temu zrobiliśmy tę sesję, moją pierwszą okładkę, przyniosła mi szczęście i ponad tysiąc okładek na całym świecie. Można śmieszkować z pracy w telewizji, ale uczy ona bardzo, bardzo wiele” – podzielił się Marcin Tyszka.

Co ciekawe, Barbara Nowacka i Marcin Tyszka poznali się podczas pracy przy wspominanym już programie dla młodzieży „5-10-15”. Fotograf postanowił w ciepłych słowach pogratulować Minister Edukacji nowego, kluczowego stanowiska. Pozwolił sobie także na komentarz względem transformacji języka polskiego.

„Basia gratuluję. Z wypiekami na twarzy słuchałem ostatniego przemówienia. Mądra, kompetentna i super człowiek z dużym poczuciem humoru, a to bardzo potrzebne w każdej sytuacji! PS nie wiem, skąd się biorą nowe słowa w języku polskim, ale Ministra brzmi dziwnie, czy nie lepiej mówić Pani Minister?” – napisał.

Źródło: onet.pl, Fakt.pl.