NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Dziennikarka TVP pomogła w Sejmie uciec Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nagranie obiegło sieć
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 15.06.2023 20:29

Dziennikarka TVP pomogła w Sejmie uciec Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nagranie obiegło sieć

Jarosław Kaczyński
Szkło Kontaktowe/Twitter (zrzut ekranu)

Wczoraj (14.06) w Sejmie Jarosław Kaczyński był proszony przez dziennikarzy o komentarz odnośnie do śmierci ciężarnej 33-latki z Nowego Targu. Prezes PiS-u został “otoczony” przez dziennikarzy. Z pomocą przyszła mu reporterka TVP, która pomogła liderowi partii rządzącej znaleźć drogę ucieczki.

Jarosław Kaczyński był w Sejmie goniony przez dziennikarzy

Reporterzy "Szkła kontaktowego" TVN opublikowało nagranie z sejmowego korytarza, na którym widać dziennikarzy, którzy podążali za prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim, co nie zdarza się zbyt często. 

Jarosław Kaczyński został zapytany o sytuację ciężarnych kobiet w kontekście dostępu do aborcji. Temat jest pokłosiem śmierci 33-letniej Doroty w Nowym Targu. - To jest jedno wielkie oszustwo z waszej strony. Ani we wniosku, ani oczywiście w orzeczeniu Trybunału, bo Trybunał jest związany wnioskiem, nie było ani słowa o sprawie zagrożenia życia i zdrowia kobiet. Tu się nic nie zmieniło. Cała akcja jest propagandowym nadużyciem. Takiej sprawy nie ma, ona jest wymyślona przez propagandę, to jest część tej urojonej rzeczywistości - mówił lider partii rządzącej.

Prezenter TVP stracił pracę. Program, który prowadził, znika z anteny

Reporterka TVP prowadziła prezesa PiS-u po korytarzach

Dziennikarka TVP postanowiła nie tylko nie pytać Kaczyńskiego o ten palący problem, ale też chciała ułatwić prezesowi PiS-u ucieczkę przed reporterami. - Panie prezesie, trzeba zejść tutaj na dół. Panie prezesie, tutaj. Tutaj jest przejście. Trzeba będzie podejść z tamtej strony, bo tutaj jest pozamykane - mówiła, nawigując polityka po korytarzach. Nagranie szybko obiegło sieć dzięki profilowi “Szkła kontaktowego” na Twitterze.

Pod postem pojawiła się fala prześmiewczych komentarzy

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy drwiących z zachowania dziennikarki telewizji publicznej, ale także podśmiewujących się z braku orientacji w terenie przez Jarosława Kaczyńskiego. - 2 miliardy rocznie to jednak dużo, jak za usługi wskazywania drogi - ocenił znany z TVN Radomir Wit.

“Symboliczne. Kaczyński zupełnie pogubiony. Od 30 lat w sejmie i nie wie, w które wejść drzwi”, “Pani z TVP wyrazie się pochyla, ale to jest niewystarczający wyraz szacunku do Pana Prezesa. Jestem zbulwersowany, że nie podąża za Nim na klęczkach”, “Będzie awans i podwyżka”, "To na pewno Donald Tusk pozamykał wszystkie drzwi w tym sejmowym labiryncie" - ironizowali internauci.

Źródło: Szkło Kontaktowe/Twitter