Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wracali z wnukiem do domu, chwilę później już nie żyli. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR, tragedia w Wielkopolsce
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.08.2022 20:28

Wracali z wnukiem do domu, chwilę później już nie żyli. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR, tragedia w Wielkopolsce

Wielkopolska: dziadkowie jechali z 13-letnim wnukiem, nie dojechali do celu
KP PSP w Krotoszynie

Dziadkowie z wnukiem nie dojechali do celu. Seniorzy zginęli między Wałkowem a Koźminem Wielkopolskim około godziny 17. Na tylnym siedzeniu siedział 13-latek. W drugim z aut siedział 71-letni kierowca. Policja ma już wstępne przyczyny śmiertelnego wypadku, ale sen z powiek spędza im jedna zagadka.

Dziadek, babcia i wnuk mieli spędzić nieco czasu razem, ale przekorny los zakpił z rodzinnej sielanki. Z auta cało wyszedł jedynie 13-latek. Jego dziadkowie zginęli.

Tragiczny piątek w powiecie krotoszyńskim w Wielkopolsce. Popołudnie zamieniło się w prawdziwy dramat, gdy dyżurny lokalnej policji odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów: volkswagena i land rovera.

Wielkopolska: tragiczny wypadek na krajowej 15

W piątek pod Krotoszynem doszło do wypadku, który zapisze się w pamięci policjantów i ratowników wezwanych na miejsce zdarzenia. Na jezdni znajdującej się wśród drzew postawiono czerwony parawan. Jeden z pojazdów znajdował się w rowie. Drugi stanął w poprzek drogi.

Około godziny 17 na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Wałkowem a Koźminem Wielkopolskim zderzył się volkswagen kierowany przez 76-latka. Drugim pojazdem był land rover, którym kierował 71-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

Wielkopolska: czołowe zderzenie na DK 15. Fot.: KP PSP w Krotoszynie
Wielkopolska: czołowe zderzenie na DK 15. Fot.: KP PSP w Krotoszynie

76-latek podróżował z 72-letnią żoną i 13-letnim wnukiem. Dziadkowie wracali z Poznania. Do celu nie dojechali. Wstępne oględziny miejsca śmiertelnego wypadku na krajowej 15 wskazują, że błąd popełnił 76-latek z volkswagena.

Jedno z aut wylądowało w rowie. Fot.: KP PSP w Krotoszynie
Jedno z aut wylądowało w rowie. Fot.: KP PSP w Krotoszynie

Dziadkowie zginęli, przeżył tylko ich wnuczek

- Wskutek znacznej deformacji pojazdów uczestniczących w zdarzeniu dostęp do kierowców pozostających w uszkodzonych środkach transportu był utrudniony - przekazał st. asp. Mateusz Dymarski z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.

- Jedna osoba zginęła na miejscu wypadku, druga pomimo szybkiego transportu drogą lotniczą do placówki medycznej zmarła w szpitalu - dodał strażak. Na miejscu zginęła 72-letnia babcia. Jej 76-letni mąż kierujący volkswagenem został przetransportowany do szpitala w Kaliszu. - Mężczyznę przetransportowano do nas helikopterem. Nie udało się go uratować, miał bardzo poważne obrażenia wewnętrzne - przekazał Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Dziadkowie zginęli, przeżył tylo ich 13-letni wnuk. Fot.: KP PSP w Krotoszynie
Dziadkowie zginęli, przeżył tylo ich 13-letni wnuk. Fot.: KP PSP w Krotoszynie

Czołowe zderzenie z land roverem przeżył 13-letni wnuk siedzący na tylnym siedzeniu. Nastolatek został ranny i obecnie przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej szpitala w Ostrowie. Jego stan jest stabilny i nie zagraża zdrowiu.

Co stał się z kierowcą land rovera? 71-latek trafił do szpitala w Krotoszynie. W przypadku tego kierowcy sytuacja nie skończyła się tragicznie. Mężczyzna przeżył. Co stało się na krajowej 15?

Jeden z pojazdów niespodziewanie zmienił pas

Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności zdarzenia, ale zebrane dowody wstępnie wskazują, że to 76-letni dziadek wiozący wnuka jest sprawcą wypadku. Zgodnie z ustaleniami policji kierowca volkswagena nagle zjechał na przeciwległy pas.

Tajemnicą pozostaje to, dlaczego mężczyzna nagle zmienił pas i czołowo zderzył się z land roverem nadjeżdżającym z naprzeciwka. - Prokuratura w Krotoszynie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęło starsze małżeństwo, a ich wnuk został ranny - przekazał w rozmowie z PAP prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap