Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Grzegorz Schetyna został zatrzymany przez policyjny patrol i stracił prawo jazdy. Jest oświadczenie
Monika Majko
Monika Majko 27.08.2022 15:14

Grzegorz Schetyna został zatrzymany przez policyjny patrol i stracił prawo jazdy. Jest oświadczenie

EN 01398279 0014
Piotr Molecki/East News

Grzegorz Schetyna został zatrzymany przez policję i stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Polityk PO potwierdził doniesienia i wydał krótkie oświadczenie w tej sprawie.

- Szanowni Państwo. Potwierdzam, że straciłem dziś prawo jazdy na trzy miesiące. Nie zasłaniałem się immunitetem, przyjąłem z pokorą pierwszy od ponad 25 lat mandat - napisał na swoim Twitterze Schetyna.

Grzegorz Schetyna zatrzymany przez policję, stracił prawo jazdy

Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy Polsat News wynika, że Grzegorz Schetyna został zatrzymany przez policyjny patrol w miejscowości Sierakówek, pomiędzy Gostyninem a Kutnem w województwie mazowieckim. Polityk miał jechać w terenie zabudowanym 123 km/h. Na tym odcinku drogi dozwolona prędkość wynosi 50 km/h co oznacza, że Schetyna przekroczył prędkość o 73 km/h.

- Byłem przekonany, że opuściłem już teren zabudowany. Popełniłem błąd. Przepraszam - tłumaczył były lider PO.

Schetyna przyznał, że przyjął mandat, który miał wynosić 2,5 tys. zł. Policja zatrzymała również jego prawo jazdy na trzy miesiące. W listopadzie 2021 roku prawo jazdy zatrzymano również innemu politykowi Platformy. Donald Tusk został zatrzymany w terenie zabudowanym, w miejscowości Wiśniewo w województwie mazowieckim. Były premier jechał jednak nieco wolniej niż Schetyna, bo "zaledwie" 107 km/h.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polsat News/Goniec.pl