Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramatyczne odkrycie w Olsztynie. Nad jeziorem znaleziono ciało seniora
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 16.04.2024 10:21

Dramatyczne odkrycie w Olsztynie. Nad jeziorem znaleziono ciało seniora

Policja
fot. materiały własne Iberion

W niedzielę po południu w Jeziorze Długim w Olsztynie znaleziono ciało starszego mężczyzny. Strasznego odkrycia dokonała kobieta stojąca na przystanku autobusowym. Trwa ustalanie jego tożsamości. 

Zwłoki w jeziorze Długim w Olsztynie

Ciało mężczyzny zauważyła kobieta, która wsiadając do autobusu w pobliży ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej spojrzała w kierunku jeziora. Zdarzenie w rozmowie z Polską Agencją Prasową opisał Prasowej mł. asp. Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Spojrzała na brzeg jeziora i zauważyła leżące tam rzeczy. Gdy po kilku godzinach ponownie była na tym przystanku, znów spojrzała w stronę jeziora zaciekawiona, czy ktoś zabrał leżące na brzegu ubrania. Wtedy zobaczyła topielca – relacjonował Wilczewski

Olsztyn. Tragiczne odkrycie na jeziorze Długim. Nie żyje zaginiony 38-latek

Na miejscu pracowało wiele służb

Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. Według wstępnych analiz zmarły mężczyzna mógł mieć około 80 lat. W rozmowie z Goniec.pl policjanci przyznali, że ustalanie jego tożsamości nadal jest w toku.

Jezioro Długie przyciąga spacerowiczów

Jezioro Długie leży w zachodniej części Olsztyna i łączy się z jeziorami Czarnym i Ukiel. Głębokość zbiornika dochodzi maksymalnie do 17,3 m. Malownicze brzegi Jeziora Długiego regularnie przyciągają spacerowiczów i miłośników przyrody.