Goniec.pl > Wiadomości > Olsztyn. Tragiczne odkrycie na jeziorze Długim. Nie żyje zaginiony 38-latek
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.11.2023 15:27

Olsztyn. Tragiczne odkrycie na jeziorze Długim. Nie żyje zaginiony 38-latek

jezioro policja
Grzegorz Kaminski/East News (zdj. ilustracyjne)

Dramatyczne odkrycie na Jeziorze Długim w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Przypadkowy przechodzień zauważył w zbiorniku dryfujące ludzkie ciało. Na miejsce natychmiast wezwane zostały służby ratownicze. Policja i prokuratura ustalają okoliczności śmierci denata.

Makabryczny finał spaceru brzegiem jeziora

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 listopada po godzinie 10 rano. Postronna osoba, spacerująca aleją Przyjaciół przy jeziorze Długim, zauważyła unoszące się na powierzchni ludzkie ciało.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które wydobyły zwłoki należące do mężczyzny. Oprócz tego, w interwencji udział wzięli grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki oraz prokurator. 

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Z wody wyłowiono zwłoki 38-latka

Po kilku godzinach wzmożonych prac, policji udało się w końcu ustalić tożsamość denata. - Okazał się nim 38-latek, którego zaginięcie policjantom zgłosiła rodzina w sobotni poranek - przekazał portalowi Olsztyn.com.pl mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

ZOBACZ: Potrójne zabójstwo w Puszczykowie. Policja przekazała nowe informacje

Na ciele mężczyzny nie znaleziono widocznych obrażeń, ale prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Ich wynik może pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności śmierci 38-latka.

Ciało kobiety w lesie w Lipnicy Małej

Do równie tragicznego odkrycia doszło w czwartek 16 listopada nad ranem w Lipnicy Małej (woj. małopolskie). Koło tamtejszego lasu znaleziono ciało 56-letniej mieszkanki miejscowości.

ZOBACZ: Lubelskie. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko. Śmiertelny wypadek koło Hrubieszowa

Początkowo akcję na miejscu prowadzili strażacy z OSP Lipnica Mała i JRG Nowy Targ, a także ratownicy medyczni, ale nie udało im się uratować życia kobiety. Policja pod nadzorem prokuratora zabezpieczyła zwłoki i przeprowadziła oględziny miejsca.

Źródło: tp24.pl, olsztyn.com.pl