Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Małopolska. Wypadek z udziałem autobusu. Nie żyje jedna osoba
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.04.2024 18:17

Małopolska. Wypadek z udziałem autobusu. Nie żyje jedna osoba

wypadek, autobus, policja
Fot. Policja Małopolska

Śmiertelny wypadek z udziałem autobusu w Małopolsce. W miejscowości Marszowice doszło do zderzenia z udziałem samochodu dostawczego. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba. Policja wystosowała specjalny apel.

Małopolska: autobus zderzył się z samochodem dostawczym

W poniedziałek 15 kwietnia w miejscowości Marszowice w powiecie wielickim (woj. małopolskie) doszło do wypadku z udziałem autobusu oraz samochodu dostawczego. Przednia część drugiego z pojazdów została praktycznie zupełnie zmiażdżona.

Policjanci otrzymali wezwanie około godziny 8:25. Autobus zderzył się z samochodem dostawczym na drodze wojewódzkiej numer 967. Jeden z uczestników wypadku nie przeżył.

Weszła do Biedronki i zaniemówiła. Zdjęcia robią furorę w sieci

Zginął 63-letni mężczyzna

Policja nie poinformowała, ile osób znajdowało się w autobusie, który brał udział w wypadku. Śledczy z Małopolski potwierdzili jednak, iż w poniedziałkowym wypadku na DW 967 zginęła jedna osoba.

ZOBACZ: Zmiany na SOR jeszcze w tym roku? Pacjent będzie przyjęty w ciągu 15 minut

W wyniku odniesionych obrażeń kierujący samochodem dostawczym 63-letni mężczyzna zmarł na miejscu - czytamy w policyjnym komunikacie.

63-letni mężczyzna nie był kierowcą samochodu dostawczego. Kabina, w której siedział, została zniszczona w wyniku siły zderzenia. Obrażenia okazały się śmiertelne. Zdjęcia udostępnione przez policję sugerują, iż autobus służył do przewozu dzieci.

Po wypadku policja wystosowała apel

Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku. Na miejscu zdarzenia poza policja i pogotowiem ratunkowym oraz strażakami pojawił się również biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków oraz prokurator. Śledczy pod jego nadzorem zabezpieczyli wszelkie dowody, które pomogą w odpowiedzi na pytanie, jak doszło do zderzenia autobusu i samochodu dostawczego.

ZOBACZ: Wjechał autem w grupę ludzi na chodniku. Trzy osoby trafiły do szpitala

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze. Każdy manewr za kierownicą, tak jak w tym przypadku, w ułamek sekundy może zamienić się w tragiczne w skutkach zdarzenie. Pamiętajmy, że podczas opadów deszczu nawierzchnia drogi jest śliska, więc powinniśmy przede wszystkim dostosować prędkość do warunków jakie panują na drodze - podkreślili małopolscy policjanci.

wypadek-autobus.jpg
Autobus zderzył się z samochodem dostawczym. Fot. Małopolska Policja
autobus-wypadek.jpg
Zginął 63-letni kierowca. Fot. Małopolska Policja

Źródło:  Małopolska Policja