Goniec.pl > Wiadomości > Donald Tusk uderzył w polski rząd. Lider opozycji użył niewiarygodnego porównania
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 12.08.2022 08:11

Donald Tusk uderzył w polski rząd. Lider opozycji użył niewiarygodnego porównania

Na spotkaniu w Jaktorowie D. Tusk odniósł się do śniętych ryb w Odrze.
Pawel Wodzynski/East News

W czasie spotkania z wyborcami w Jaktorowie, Donald Tusk wykorzystał okazję i w mocny sposób uderzył w rząd Prawa i Sprawiedliwości. Lider opozycji porównał skażenie Odry do położenia całego kraju, a śnięte ryby do sytuacji polskich obywateli. W swoim wystąpieniu zrugał obóz rządzący za lekceważenie wcześniejszych apeli opozycji, wzywających do natychmiastowej interwencji w sprawie potencjalnego skażenia.

- To jeden z największych ekologicznych skandali ostatnich lat, nie tylko w Polsce - mówił do mieszkańców Jaktorowa przewodniczący PO.

Jak podkreślał, sytuację, którą obserwujemy na Odrze, można było powstrzymać w zarodku, jednak przedstawiciele rządu pozostawali niewzruszeni na interpelacje poselskie, składane przez opozycję.

- 26 lipca było już wiadomo, że Odra jest zagrożona katastrofą ekologiczną - już wtedy setki kilogramów śniętych ryb płynęło Odrą. - mówił Tusk.

Polityk dodał również, że działania rządu są jak zwykle spóźnione, a wysyłanie żołnierzy na miejsce przez ministra Mariusza Błaszczaka nie naprawi wyrządzonych szkód.

- Odra już właściwie na całym biegu jest zatruta - kontynuował.

Donald Tusk się nie hamował, uderzył w polski rząd. "Kraj śniętych ryb"

W dalszej części spotkania, lider PO, mówił jak symbolicznym aktem, jest fatalne zanieczyszczenie Odry i w jakiej sytuacji stawia instytucje państwowe, które sprawy związane z własnym dobrobytem załatwiają od ręki, a rzecz dobra wspólnego bezczelnie ignorują.

- My wszyscy jesteśmy trochę jak ryby w Odrze - konstatował Tusk i podkreślał, iż rządy PiS rozpoczęło padanie pięknych koni w Janowie Podlaskim, a zakończą śnięte ryby w Odrze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RadioZET.pl

<iframe width="100%" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/gidlZwvfSPw" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Tagi: Donald Tusk