Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Donald Tusk pozwie "Gazetę Polską". Chodzi o skandaliczną okładkę pisma
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 20.07.2022 21:54

Donald Tusk pozwie "Gazetę Polską". Chodzi o skandaliczną okładkę pisma

Donald Tusk
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk zamierza pozwać "Gazetę Polską". Chodzi o najnowszą okładkę pisma, na której były premier zaprezentowany został z wyciągniętą przed siebie pięścią i podpisem "Gott mit uns".

Wszystko wskazuje na to, że "Gazeta Polska" posunęła się o jedne "für Deutschland" za daleko. Donald Tusk stracił cierpliwość i zamierza kontratakować.

Donald Tusk na okładce "Gazety Polskiej"

Okładka nowego numeru "Gazety Polskiej" wzbudziła ogromne emocje w sieci. Twitter od samego rana huczy od skrajnie różnych opinii na temat posunięcia sympatyzującego z Prawem i Sprawiedliwością pisma.

Na tytułowej stronie gazety zaprezentowany został Donald Tusk. Głowa premiera została "wycięta" z jednego ze zdjęć i wmontowana w postać mężczyzny trzymającego wysuniętą przed siebie pięść - gest znany m.in. z fotografii terrorysty Andersa Breivika wykonanej w sądzie.

Dodatkowo cień pod nosem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej został rozciągnięty i wydłużony, dzięki czemu przypomina wąsik charakterystyczny dla przywódcy III Rzeszy. Pod fotomontażem pojawił się również podpis.

- Słowa Donalda Tuska: "Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS" to odpowiednik pruskiego "Gott mit uns", obecnego na klamrach niemieckich pasów [...] Patriarcha Cyryl i Tusk głoszą, że najwyższe dobro nie jest po stronie tych, co niosą sztandar wolności, ale po stronie tyranii - czytamy na okładce "Gazety Polskiej".

Tusk pozwie "Gazetę Polską"

Wielu komentatorów zastanawiało się, jak na tę szykanę zareaguje Donald Tusk, który jako osoba publiczna, przywykł już do różnego rodzaju parodystycznych fotomontaży. Wszystko wskazuje na to, że tym razem nie zamierza odpuścić.

Jak donosi Wirtualna Polska, były premier zamierza spotkać się w sądzie z "Gazetą Polską". Współpracownicy przewodniczącego PO przekazali serwisowi, że jego prawnicy kończą już pracę nad pozwem cywilnym.

Motywacją działań Tuska ma być fakt, że wspomniane pismo w dużej mierze finansowane jest przez spółki skarbu państwa. Okładkę można potraktować więc jako zaaprobowaną przez przedstawicieli państwowych.

To nie pierwszy raz, gdy prasa sympatyzująca z Prawem i Sprawiedliwością porównuje przeciwników rządu do nazistów. Kilka lat temu na okładce tygodnika "Sieci" pojawił się Tomasz Lis - graficy "ubrali" go wówczas w mundur SS.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Donald Tusk