Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Danuta Holecka odchodzi z TVP? Znany dziennikarz "ciepło" ją pożegnał
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.12.2023 12:11

Danuta Holecka odchodzi z TVP? Znany dziennikarz "ciepło" ją pożegnał

Danuta Holecka
"Wiadomości" TVP z dn. 1.12.2023 (zrzut ekranu)

Choć to informacja oficjalnie niepotwierdzona, a sama zainteresowana póki co zaprzecza, zdaje się, że to już ostatnie dni Danuty Holeckiej w TVP. Szefowa “Wiadomości” i główna twarz rządowej propagandy najprawdopodobniej padła ofiarą porządków, jakie lada chwila mają mieć miejsce w publicznym medium. Smutku z tego powodu z pewnością nie odczuwają internauci, pragnący pożegnać reporterkę w wyjątkowo złośliwy sposób. Co gorsze, litości nie ma dla niej nawet kolega po fachu, Mariusz Szczygieł, który wbił Holeckiej cienką szpilkę.

Nieoficjalnie: Danuta Holecka żegna się z TVP

O tym, że w mediach publicznych planowane są wielkie porządki wiadomo od dawna, ale do 15 października nikt nie był w stanie ocenić, jak realne są to zamiary. Wystarczył jednak jeden dzień, dzień wyborów do parlamentu, aby los pracowników m.in. TVP stanął pod wielkim znakiem zapytania. Na Woronicza zapanował uzasadniony popłoch.

Wielu dziennikarzy, będących czołowymi postaciami “Wiadomości” TVP oraz TVP Info, wybrać miało honorową opcję i samemu rzucić papierami, nim padną ofiarą zapowiadanych “czystek”. Część jednak, w tym Danuta Holecka, buńczucznie zapowiedziało, że donikąd się nie wybiera i nie opuści tonącego okrętu.

Dziś, jak donosi portal naTemat.pl, groźby te zupełnie straciły na wiarygodności, bowiem szefowa redakcji sztandarowego serwisu TVP ma już ponoć wpisaną w grafik ostatnią zmianę. Ta wypadnie 12 grudnia, przy czym dziennikarze twierdzą, że rozwiązanie umowy nastąpiło na korzystnych warunkach.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Mariusz Szczygieł "pożegnał" Danutę Holecką

Sama Danuta Holecka do końca brnie w wersję trzymania sie stołka, ale coraz mniej osób daje temu wiarę. W atmosferze doniesień internauci zdecydowali się już nawet na zorganizowanie akcji na Facebooku o nazwie "Wielkie Narodowe Oglądanie Ostatnich Wiadomości z Danutą Holecką".

ZOBACZ: Diana Rudnik czekała na sam koniec "Faktów". Przekazała radosną nowinę

Radości z odejścia z Telewizji Polskiej reporterki nie kryje także Mariusz Szczygieł. Znany z krytyki obecnych mediów państwowych dziennikarz i reportażysta do najnowszych newsów odniósł się wymownie na Instagramie.

- Danuto, z Bogiem" i piosenką "Szczęśliwej drogi już czas" Ryszarda Rynkowskiego - podpisał relację na Instastories, na której widniał wizerunek prezenterki i oznaczone zostały profile TVP oraz TVP Info.

Fala odejść z Telewizji Publicznej

Danuta Holecka to zdecydowanie najgłośniejsze nazwisko, które pada w kontekście odejść z TVP, ale przypomnijmy, że zanim usłyszeliśmy o możliwym odejściu z telewizji gospodyni “Wiadomości”, media szeroko rozpisywały się o innych gwiazdach publicznego nadawcy.

ZOBACZ: Niebywałe, co powiedzieli w "Wiadomościach". Okropne słowa pod adresem Szymona Hołowni

Wypowiedzenie na biurko władz TVP miał złożyć m.in. reporter Karol Jałtszewski. O zmianie zawodowych planów poinformował Bartłomiej Graczak. Do NBP wybiera się ponoć Damian Diaz. Niewykluczone również, że na antenie wkrótce nie zobaczymy Michała Rachonia, mającego zastanawiać się nad rozwijaniem kariery na YouTube.

Źródło: naTemat.pl, Instagram