Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Danuta Holecka odchodzi z Wiadomości? Internauci już organizują pożegnanie
Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska 01.12.2023 08:21

Danuta Holecka odchodzi z Wiadomości? Internauci już organizują pożegnanie

Danuta Holecka
screen Wiadomości

Danuta Holecka jest jedną z kluczowych prowadzących Wiadomości TVP. Dla widzów Telewizji Polskiej jest twarzą tej stacji. Wielu osobom kojarzy się jednak z szerzeniem propagandy i jednostronnym przedstawianiem faktów. Wiele wskazuje na to, że po utracie władzy przez PiS, TVP czekają duże zmiany. Można przypuszczać, że Holecka będzie musiała pożegnać się z prowadzeniem Wiadomości. Pojawiły się  już konkretne  informacje na ten temat. 

 

Danuta Holecka jest twarzą "Wiadomości" TVP od lat

Danuta Holecka prowadzi główne wydanie Wiadomości od kilku lat, jest też prowadzącą m.in. Gościa Wiadomości i Kwadrans Polityczny. Wielu widzów uważa, że styl jej pracy jest daleki od standardów dziennikarskich.  Według niektórych, bezkrytycznie przedstawia wiadomości promujące PiS i jednocześnie uderza w opozycję. Holecka ma rzeszę fanów, ale też oponentów i krytyków. Według doniesień medialnych, Danuta Holecka w połowie grudnia ma poprowadzić Wiadomości po raz ostatni.

Danuta Holecka odchodzi z pracy? Kiedy ostatni raz poprowadzi Wiadomości

Według portalu natemat.pl, Danuta Holecka miała już podpisać  wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron. Dziennikarze portalu informują, że prezenterka może odejść już 12 grudnia. Według ich ustaleń, Holecka będzie miała aż roczny okres wypowiedzenia, a to oznacza, że przez ten okres może liczyć na wynagrodzenie.  Dziennikarze wskazują też, że za cały  okres Holecka mogłaby zainkasować nawet 4 miliony złotych.

 

Internauci organizują "Narodowe Oglądanie Wiadomości z Danutą Holecką"

Dla wielu widzów, prawdopodobnie stronników Zjednoczonej Prawicy, z którą się kojarzy, Danuta Holecka jest ikoną telewizji i wzorem dziennikarstwa. Co ciekawe, internauci zamierzają uczcić odejście prezenterki i na 12 grudnia (na godz. 19.30) organizują “Wielkie Narodowe Oglądanie Wiadomości z Danutą Holecką”." “Bądźmy z Nią w trakcie jej ostatniego występu! Bijmy rekord oglądalności dla Danuty!”- informują organizatorzy wydarzenia. 

Jednocześnie podają, że termin narodowego oglądania Wiadomości może się jeszcze zmienić, bo termin odejścia gwiazdy nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony.