Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Danuta Holecka ma sobowtórkę? Posłanka PiS do złudzenia przypomina gwiazdę TVP
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.11.2023 12:21

Danuta Holecka ma sobowtórkę? Posłanka PiS do złudzenia przypomina gwiazdę TVP

Danuta Holecka, Teresa Pamuła
Instagram/make_life_harder, "Wiadomości" TVP z dn. 3.11.23

Danuta Holecka jest niekwestionowaną gwiazdą TVP i beneficjentką tzw. dobrej zmiany. Wiele wskazuje na to, że powyborcze rozliczenia dotkną także i jej, choć ona sama zapowiada, że nie zamierza rezygnować ze swojej pracy. Kto wie, być może po ewentualnym zwolnieniu mogłaby spróbować bycia posłanką PiS, z którym przecież jest jej po drodze. Niektórzy śmieją się nawet, że Holecka już została zaprzysiężona. Jak to możliwe?

Teresa Pamuła bohaterką sieci

13 listopada w Sejmie było wyjątkowo tłoczno. 460 posłów stawiło się na uroczystość inauguracji X kadencji izby niższej polskiego parlamentu, a wśród nich była m.in. posłanka PiS Teresa Pamuła.

Polityczka, choć już drugi raz będzie zasiadać w sejmowych ławach, do tej pory nie przebiła się ani swoim dokonaniami, ani też niczym innym. Na próżno szukać jej w czołowych programach publicystycznych, czy u boku lidera partii podczas najważniejszych wydarzeń. Ma jednak pewien atut, o którym właśnie zrobiło się głośno.

Jarosław Kaczyński przyłapany. Zrobił to podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego

Posłanka do złudzenia przypomina Danutę Holecką

Teresa Pamuła od poniedziałku 13 listopada jest bohaterką prześmiewczych obrazków, czyli tzw. memów, które obiegają media społecznościowe. Dlaczego? Posłanka do złudzenia przypomina sztandarową postać “Wiadomości” TVP Danutę Holecką. Panie mogłyby śmiało zamienić się miejscami.

- Holecka też zaprzysiężona - zauważył m.in. satyryczny satyryczny profil na Instagramie pod nazwą Make Life Harder, pokazując zdjęcie Teresy Pamuły zrobione podczas transmisji z posiedzenia.

Make Life Harder.jpg
Instagram/make_life_harder

Kim jest Teresa Pamuła?

Kim jest Teresa Pamuła? Posłanka Prawa i Sprawiedliwości ukończyła Wydział Ogrodniczy Akademii Rolniczej w Krakowie, była nauczycielką i animatorką kultury, przez 20 lat pracowała w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ZOBACZ: Zapytaliśmy w Sejmie o rządy PiS. Reakcja Rafała Trzaskowskiego zaskakuje

W 2015 r. Teresa Pamuła postanowiła związać swoją przyszłość z polityką, ale nie otrzymała mandatu do bycia parlamentarzystką. Sukces odniosła dopiero w kolejnych wyborach w 2019 roku.

Źródło: Fakt, Instagram