Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Danuta Holecka ma dostać wypowiedzenie praktycznie do razu. Imponująca lista nazwisk z TVP do zwolnienia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.11.2023 14:25

Danuta Holecka ma dostać wypowiedzenie praktycznie do razu. Imponująca lista nazwisk z TVP do zwolnienia

Danuta Holecka "Wiadomości" TVP
screen "Wiadomości" TVP, TVP VOD

Rewolucja w “Wiadomościach” TVP coraz bliżej? Plany opozycji nabierają kształtów i padają nazwiska. O pracę obawiać może się nie tylko Danuta Holecka, która ostatnio zdecydowanie rzadziej wita się z widzami Telewizji Polskiej. Informator wskazuje, że zmiany personalne nie będą dziać się tygodniami.

Rewolucja w TVP to tylko kwestia czasu, znamy pierwsze szczegóły planu opozycji

“Wiadomości” TVP zadrżały po ujawnieniu wyników wyborów 2023. Niemniej zmiana w zachowaniu dziennikarzy Telewizji Polskiej nie umknęła widzom już w wieczór wyborczy. Opozycja nie przestaje deklarować, iż w TVP dojdzie do personalnej rewolucji.

Część reporterów oraz dziennikarzy zdecydowała sama odejść z pracy jeszcze przed zwolnieniem. Z TVP znikają kolejne głośne nazwiska, ale część z uciekinierów nie obawia się o nowe posady. Przykładem ma być Damian Diaz, który zgodnie z nieoficjalnymi informacjami będzie pracować w NBP u Adama Glapińskiego. Co nowego wiadomo w sprawie zapowiadanych zmian w TVP?

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Wypowiedzenia będą sypać się tego samego dnia

Podczas kampanii wyborczej Donald Tusk zapewniał, że potrzebuje 24 godzin na zrewolucjonizowanie dotychczasowego wyglądu TVP. Ten czas nieco się już wydłużył. - No, może w dwie doby  - powiedział informator Gazety Wyborczej, który ujawnił najnowsze ustalenia na temat zmian w Telewizji Polskiej.

ZOBACZ: Czarna plansza na koniec "Wiadomości" TVP. Wymowne słowa Edyty Lewandowskiej

Jedną z największych przegranych zmiany władzy będzie Danuta Holecka. Kiedy rząd opozycji dojdzie do władzy, niemal natychmiast rozpocznie się wręczanie wypowiedzeń politycznym prowadzącym “Wiadomości” TVP. Lista jest jednak nieco dłuższa. -  Najpewniej jeszcze tego samego dnia, gdy zawieszony zostanie zarząd, dojdzie do zmian na antenie, czyli z "Wiadomości" znikną Danuta Holecka czy Edyta Lewandowska - ujawnił rozmówca GW. To jednak nie wszystko.

Danuta Holecka, Edyta Lewandowska, a nawet sam prezes TVP

Danuta Holecka i Edyta Lewandowska mogą znajdować się już na pozycji nie do uratowania. Wszystko wskazuje, iż również Mateusz Matyszkowicz pożegna się ze stanowiskiem. Nowym prezesem TVP może zostać Janusz Daszczyński, który już wcześniej pełnił tę funkcję. Niemniej dyskusja na ten temat jeszcze trwa i nie zapadły wiążące decyzje.

ZOBACZ: Niebotyczne zarobki gwiazd "Wiadomości" TVP. Niektórych niełatwo będzie zwolnić

Informator GW zaznacza, że najważniejsze zmiany w TVP zostaną wprowadzone szybko i bez zbędnego ociągania. - To się nie może dziać tygodniami - usłyszeli dziennikarze. W planach jest również wymiana szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Padło jednak ważne zapewnienie. - Nie mamy zamiaru zlikwidować spółki. Programy TVP nie znikną z ekranów, to bzdura - podkreśliła osoba z opozycji.

Źródło: Gazeta Wyborcza