Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Trzęsienie ziemi w "Wiadomościach" TVP. Posypały się wypowiedzenia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 22.11.2023 09:29

Trzęsienie ziemi w "Wiadomościach" TVP. Posypały się wypowiedzenia

TVP
Wojciech Olkusnik/East News

Pracownicy TVP powoli przygotowują się na roszady i zmiany, jakie mają w niedalekiej przyszłości nastąpić w stacji. Opozycja nie ukrywa, że media publiczne ma czekać poważna rewolucja. Niektórzy z pracowników z obawy przed zwolnieniem opuszczają TVP znacznie szybciej. Właśnie gruchnęła wiadomość o tym, że kolejna gwiazda żegna się ze stacją. "Wiadomości" z dużą stratą?

Już niebawem "Wiadomości" TVP czekają poważne zmiany

Opozycja, która 15 października w wyborach parlamentarnych uzyskała większość Sejmową, nie ukrywa, że już niebawem czekają nas diametralne zmiany w funkcjonowaniu mediów publicznych. Mówił o tym również wczoraj na swojej konferencji prasowej po posiedzeniu Sejmu Donald Tusk.

Na korytarzach przy Woronicza wrze, a pracownicy obawiają się o swoją posadę. Część z nich, w obawie przed wcześniejszym zwolnieniem powoli planuje przyszłość. Niektórzy odchodzą z tonącego okrętu znacznie wcześniej.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Kolejna gwiazda odchodzi z "Wiadomości" TVP

Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl kolejną osobą, która żegna się ze stacją, jest reporter "Wiadomości" Damian Diaz, związany z głównym programem informacyjnym TVP od 2016 roku. Obszar, którym zazwyczaj zajmował się w TVP to gospodarka. W 2022 roku Damian Diaz zdobył nawet tytuł Dziennikarza Ekonomicznego Roku w konkursie im. Władysława Grabskiego. Organizował go Narodowy Bank Polski. 

I to właśnie do NBP już niebawem może trafić reporter "Wiadomości" - wynika z nieoficjalnych ustaleń serwisu. Warto przypomnieć, że od kilku miesięcy stanowisko wicedyrektora departamentu informacji piastuje tam Paweł Gajewski - były wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Odejścia z TVP. "Wiadomości" tracą pracowników

Odejście Damiana Diaza to nie pierwsze rozstania z TVP w ostatnim czasie. Wcześniej media podawały, że wypowiedzenia mieli złożyć także inni pracownicy "Wiadomości", między innymi Karol Jałtuszewski czy Bartłomiej Graczak - jeden z głównych reporterów programu.

Nieoficjalnie mówi się także o tym, że z pracą w TVP ma pożegnać się jedna z kolejny gwiazd "Wiadomości" - Adrian Borecki. Wcześniej głośno wspominanym nazwiskiem, które również może niebawem opuścić stację, jest Michał Rachoń. Prowadzący wielu programów na antenie TVP Info ma przygotowywać się do przejścia na platformę YouTube i prowadzenia tam własnego kanału.

dd.png
Damian Diaz (fot. YouTube @Obserwator Finansowy (screen wideo)

Źródło: Wirtualnemedia.pl