Goniec.pl

Radio Zet

Anna Moskwa zabrała głos ws. węgla. "Dla nikogo nie zabraknie". Wskazała prawdziwy sens słów Kaczyńskiego

18 Października 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Węgla nie brakuje, a prezes PiS wcale nie pozwalał na palenie w piecu śmieciami. Minister Anna Moskwa wyjaśniła Polakom, co dzieje się w Polsce i zwróciła uwagę, że nie wszyscy z uwagą słuchają słów Jarosława Kaczyńskiego.

Anna Moskwa była gościem Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet. Minister klimatu i środowiska odniosła się do zarzutów o braku węgla i obawach Polaków w związku z nadchodzącym wielkimi krokami sezonem grzewczym.

Drżący na myśl o zimie mogą oficjalnie przestać się martwić. Anna Moskwa poinformowała, że u niej węgiel jest. - Nie mamy kłopotu z ilością węgla, bo jego jest dużo - poinformowała minister Moskwa. Rządzący widzą inny problem.

Anna Moskwa wyjaśnia: Jarosław Kaczyński nie pozwala na palenie śmieciami

W czasie wizyty Anny Moskwy w Radiu Zet nie mogło zabraknąć pytania o zdarzenie z Wejherowa. Chodzi o mężczyznę, który przyłapany na spalaniu w kozie płyt meblowych z rozbrajającą szczerością przyznał się i stwierdził, że przecież "prezes pozwolił" .

Przedsiębiorczy i wsłuchany w głos Jarosława Kaczyńskiego mężczyzna dostał mandat, ale sprawa skończy się w sadzie. Mieszkaniec Wejherowa odmówił bowiem przyjęcia kary. Anna Moskwa tłumaczy, że doszło do wielkiego nieporozumienia.

Minister klimatu szybko rozpracowała problem palenia w piecu śmieciami. Polacy, by docierać do sensu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, muszą lepiej rozbijać wypowiedzi prezesa PiS na czynniki pierwsze.

- Pewnie te płyty były jeszcze olejowane i klejone substancjami, które absolutnie nie są dozwolone - stwierdziła Anna Moskwa w czasie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim. - Na pewno prezes nie zachęcał do palenia takimi płytami - dodała minister.

Nie tylko dobro materialne Polaków jest oczkiem w głowie rządu PiS . Zdrowie obywateli także znajduje się wysoko na liście priorytetów władzy? Anna Moskwa wskazuje, że nie wolno dopuścić do spalania substancji, które negatywnie dobiją się na zdrowiu ludzi. - Do takiego kompromisu nigdy nie dopuścimy. Prezes PiS mówił o tych surowcach, które mogą zastąpić węgiel - wyjaśniła minister klimatu.

Węgla nie braknie, bo u Anny Moskwy on jest

W czasie rozmowy Bogdana Rymanowskiego na antenie Radia Zet nie mogło zabraknąć tematu dostępności węgla. Surowiec, zaraz obok pieniędzy znikających z portfela z powodu inflacji w zastraszającym tempie, jest głównym tematem rozmów Polaków.

Anna Moskwa uspokaja. Węgla nie braknie. - Ja ostatnio sprawdziłam w swojej okolicy (okolice Warszawy - przyp. red.), co czwartek jest węgiel na targu po 2 800 złotych – węgiel mieszany i zagraniczny. W 3 okolicznych składach cena jest od 2 600 złotych do 3 200 złotych - powiedziała.

Kłopotem zdaniem rządu PiS nie jest sama dostępność węgla . - Wyzwaniem dla Polaków wciąż jest cena, stąd dodatkowe wsparcie i dodatkowy instrument- wskazała Anna Moskwa.

Minister podkreśliła jednocześnie, że rząd wycofał się z ustawy 996 (gwarantującej cenę tony węgla za 996 zł), ponieważ składy nie chciały włączyć się w plan zmieniania Polski na lepsze. - Zapobiegając potencjalnemu kryzysowi przygotowaliśmy lepsze rozwiązanie - skromnie dodała Anna Moskwa. Mowa oczywiście o dodatku węglowym w wysokości 3 tysięcy złotych .

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski zwrócił się do Andrzeja Dudy. "Nie wiadomo, co będzie dalej"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Spięcie z TVP na marszu w Warszawie. Padły mocne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk złożył ślubowanie podczas marszu 4 czerwca. "Będziemy bili się o wolną Polskę"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Awantura o marsz w TVN24. "Obraża pani setki tysięcy osób"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pół miliona Polaków wyszło na ulice Warszawy. TVP Info pokazało puste ulice
Czytaj więcej >

Polityka

Mateusz Morawiecki skomentował marsz 4 czerwca. "Śmieszy mnie trochę"
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polityka

Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Czytaj więcej >
Wiadomości

Karol Gąsienica

Marsz 4 czerwca sukcesem Donalda Tuska. PiS ma problem [KOMENTARZ]
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Jest najnowszy sondaż wyborczy. PiS ma powody do obaw
Czytaj więcej >