Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czarna seria w Rosji. Służby walczą z kolejny ogromny pożarem, zarządzono ewakuację
Monika Majko
Monika Majko 05.06.2022 08:25

Czarna seria w Rosji. Służby walczą z kolejny ogromny pożarem, zarządzono ewakuację

pozar
twitter.com/nexta_tv / KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Agencja RIA Novosti poinformowała o kolejnym dużym pożarze na terenie Rosji. W Tiumeniu ogień pojawił się w budynku zajezdni, w obrębie której stacjonują pojazdy władz dumy obwodowej. Zarządzono ewakuację pracowników.

Do pożaru na terenie zajezdni w Tiumeniu doszło o poranku w sobotę, 4 czerwca br. Budynek, w którym pojawiły się płomienie, używany przez Tiumeńską Dumę Obwodową. Ogień objął swoim zasięgiem teren ok. 1,5 tys. metrów kwadratowych, na którym stacjonują samochody władz obwodowych.

Płonie zajezdnia w rosyjskim Tiumeniu

Propagandowa agencja RIA Novosti przekazała, że do miejsca pożaru przylegał budynek kolonii poprawczej nr 1. To miejsce o niemałym znaczeniu regionalnym. Z zagrożonych pożarem terenów ewakuowano około 30 pojazdów służbowych oraz wszystkich pracowników zajezdni.

Nagranie z miejsca zdarzenia zamieścił na Twitterze kanał "Nexta". Widać na nim gęste kłęby czarnego dymu, które wydobywają się z budynku zajezdni w Tiumeniu.

Seria zagadkowych pożarów w Rosji

Na miejscu wciąż trwa walka służb z płomieniami, rosyjscy funkcjonariusze ustalają także przyczyny zdarzenia. Na razie nie ma informacji o ofiarach. To jednak kolejny duży pożar na terenie Rosji w ostatnim czasie. Dzisiaj rano informowaliśmy także o płomieniach w budynku Rosgwardii w Komsomolsku nad Amurem.

Wczoraj z kolei donosiliśmy o pożarze w moskiewskim centrum biznesowym Grand Setun Plaza. Od kilku tygodni Rosję trawi seria zagadkowych pożarów. Płoną głównie obiekty ważne dla wojska bądź gospodarki oraz te o znaczeniu historycznym, jak cerkiew św. Piotra i Pawła w Rosji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2/Goniec.pl

Tagi: Pożar Rosja