Goniec.pl

twitter.com/nexta_tv / KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Czarna seria w Rosji. Służby walczą z kolejny ogromny pożarem, zarządzono ewakuację

5 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Agencja RIA Novosti poinformowała o kolejnym dużym pożarze na terenie Rosji. W Tiumeniu ogień pojawił się w budynku zajezdni, w obrębie której stacjonują pojazdy władz dumy obwodowej. Zarządzono ewakuację pracowników.

Do pożaru na terenie zajezdni w Tiumeniu doszło o poranku w sobotę, 4 czerwca br. Budynek, w którym pojawiły się płomienie, używany przez Tiumeńską Dumę Obwodową. Ogień objął swoim zasięgiem teren ok. 1,5 tys. metrów kwadratowych, na którym stacjonują samochody władz obwodowych.

Płonie zajezdnia w rosyjskim Tiumeniu

Propagandowa agencja RIA Novosti przekazała, że do miejsca pożaru przylegał budynek kolonii poprawczej nr 1. To miejsce o niemałym znaczeniu regionalnym. Z zagrożonych pożarem terenów ewakuowano około 30 pojazdów służbowych oraz wszystkich pracowników zajezdni.

Nagranie z miejsca zdarzenia zamieścił na Twitterze kanał "Nexta". Widać na nim gęste kłęby czarnego dymu, które wydobywają się z budynku zajezdni w Tiumeniu.

Seria zagadkowych pożarów w Rosji

Na miejscu wciąż trwa walka służb z płomieniami, rosyjscy funkcjonariusze ustalają także przyczyny zdarzenia. Na razie nie ma informacji o ofiarach. To jednak kolejny duży pożar na terenie Rosji w ostatnim czasie. Dzisiaj rano informowaliśmy także o płomieniach w budynku Rosgwardii w Komsomolsku nad Amurem.

Wczoraj z kolei donosiliśmy o pożarze w moskiewskim centrum biznesowym Grand Setun Plaza . Od kilku tygodni Rosję trawi seria zagadkowych pożarów. Płoną głównie obiekty ważne dla wojska bądź gospodarki oraz te o znaczeniu historycznym, jak cerkiew św. Piotra i Pawła w Rosji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2/Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Trudno uwierzyć, co zrobił policjant w radiowozie. Nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]