Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Córka Aleksandra Kwaśniewskiego ujawniła nowe fakty o jego stanie zdrowia. "Walczy ciągle bardzo"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.05.2024 09:08

Córka Aleksandra Kwaśniewskiego ujawniła nowe fakty o jego stanie zdrowia. "Walczy ciągle bardzo"

Aleksander Kwaśniewski
Fot. Flickr/Klub Lewicy

Aleksander Kwaśniewski to dla wielu Polaków najlepszy prezydent RP po 1989 roku. Ostatnio jednak nieczęsto pojawiał się w przestrzeni publicznej, co zmartwiło ceniących sobie jego zdanie zwolenników. Powodem były problemy z kolanem, które w rezultacie zakażenia kilkanaście miesięcy temu trzeba było poddać skomplikowanej operacji. Teraz Aleksandra Kwaśniewska ujawniła, jak czuje się jej tata.

Problemy zdrowotne Aleksandra Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski niecały rok temu przeszedł zabieg, który polegał na ostrzyknięciu kolana. W ten sposób były prezydent chciał powrócić do dawnej sprawności jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu narciarskiego. Niestety, gdy tylko wyszedł ze szpitala, jego stan jeszcze uległ pogorszeniu. Powodem miało być przypadkowe wszczepienie “groźnej bakterii”, o czym mówił “Super Expressowi”.

Wyszedłem z kliniki o własnych siłach jako człowiek zdrowy, a dwie godziny później już nie mogłem wstać z fotela. Musiałem prosić mojego oficera ochrony, żeby kupił mi kule - relacjonował.

Po zakażeniu konieczna była poważna operacja, w związku z czym wciąż aktywny w przestrzeni publicznej Kwaśniewski musiał odwołać wszystkie plany i całkowicie poświęcić się rekonwalescencji. Nie pojawił się ani na Festiwalu Miasto Słowa w Gdyni, ani na spotkaniu z czytelnikami podczas promocji książki "Aleksander Kwaśniewski. Prezydent w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim". Z kalendarza musiał także wykreślić wszystkie plany na wrzesień i październik. Jak się czuje teraz?

Słowacja. Polska ciężarówka wbiła się w wóz strażacki. Nie żyją dwie osoby

Były prezydent wciąż "walczy" z chorym kolanem

Media podają, że poszukiwania odpowiedniego antybiotyku trwały dosyć długo i sprawiły, że w październiku były prezydent nadal miał duże problemy z poruszaniem się i chodził o kulach. Od tamtego czasu minęło jednak już ponad pół roku, w trakcie których wiele się zadziało. W związku z tym o zdrowie taty została ostatnio zapytana Aleksandra Kwaśniewska. Gwiazda zdradziła co nieco “Pomponikowi”.

ZOBACZ: Wielkie remonty w rezydencjach prezydenta. Polscy podatnicy zapłacą fortunę

Z tym kolanem tata walczy ciągle niestety bardzo od dłuższego czasu. Do pracy wrócił dawno, ale jest to dłuższy temat - powiedziała, nie wdając się w szczegóły.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy wystąpili razem na kongresie Impact'24

W ostatnim czasie Aleksander Kwaśniewski i jego żona Jolanta Kwaśniewska nie pojawiają się zbyt często razem w przestrzeni publicznej, ale zrobili wyjątek na okoliczność kongresu Impact'24 w Poznaniu. Na scenie tego ogromnego wydarzenia gospodarczego opowiadali redaktorowi naczelnemu Gońca Januszowi Schwertnerowi m.in. o partnerstwie mężczyzn i kobiet w polityce i poza nią.

Zaproszenie byłej pary prezydenckiej nie było przypadkowe, gdyż zdanie zarówno dawnej głowy państwa, jak i jej małżonki, wciąż wiele znaczy dla Polaków. Pan prezydent często komentuje wydarzenia polityczno-społeczne w kraju i na świecie, a jego druga połówka prężnie działa na polu charytatywnym.

Źródło: SE, Pomponik