Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski

Kaczyński Kwaśniewski
01.06.2024 10:33 Kwaśniewski zdradził, co usłyszał od śp. Lecha Kaczyńskiego. Zaskoczył go pytaniem

Aleksander Kwaśniewski udzielił kolejnego wywiadu, tym razem “Gazecie Wyborczej”. Były przywódca RP opowiedział w nim o początkach swojej publicznej działalności oraz późniejszej prezydenturze. Podczas rozmowy wyjawił także pewną ciekawostkę na temat spotkania z Lechem Kaczyńskim. Gdy dochodziło do przekazywania władzy, następca zwrócił się do niego z zaskakującym pytaniem.

Aleksander Kwaśniewski
28.05.2024 09:08 Córka Aleksandra Kwaśniewskiego ujawniła nowe fakty o jego stanie zdrowia. "Walczy ciągle bardzo"

Aleksander Kwaśniewski to dla wielu Polaków najlepszy prezydent RP po 1989 roku. Ostatnio jednak nieczęsto pojawiał się w przestrzeni publicznej, co zmartwiło ceniących sobie jego zdanie zwolenników. Powodem były problemy z kolanem, które w rezultacie zakażenia kilkanaście miesięcy temu trzeba było poddać skomplikowanej operacji. Teraz Aleksandra Kwaśniewska ujawniła, jak czuje się jej tata.

Aleksander Kwaśniewski
12.05.2024 17:37 Takie wykształcenie ma Aleksander Kwaśniewski. Ogromne zaskoczenie

Według rozmaitych sondaży, jako swojego ulubionego prezydenta, Polacy najczęściej wskazują Aleksandra Kwaśniewskiego. Nie każdy jednak wie, jakim wykształceniem może pochwalić się były prezydent. 

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska
07.05.2024 11:42 Jolanta Kwaśniewska ujawniła prawdę o małżeństwie. "Wszystko popsuł mój mąż"

Jolanta Kwaśniewska popularność zdobyła głównie za sprawą męża, który był prezydentem Polski. Była pierwsza dama przyznaje, że wygrana Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach wywróciła jej życie do góry nogami. Uważa nawet, że "wszystko popsuł".

Jolanta Kwaśniewska
24.12.2023 15:48 Jolanta Kwaśniewska opowiedziała o swoich teściach. Jak Zdzisław Kwaśniewski zareagował na ślub syna?

Jolanta Kwaśniewska w wigilijny poranek gościła w studio "Dzień dobry TVN". Była pierwsza dama opowiedziała gospodarzowi programu o bożonarodzeniowych zwyczajach swojej rodziny, samotnych dniach w Pałacu Prezydenckim i o relacjach, które łączyły ją z rodzicami Aleksandra Kwaśniewskiego. Takiego wyznania nie spodziewał się nikt.

Jolanta Kwaśniewska
12.11.2023 13:11 Jolanta Kwaśniewska otworzyła się na temat pieniędzy. Zdradziła sekret sprzed lat

Jolanta Kwaśniewska ujawniła informacje, którymi Aleksander Kwaśniewski raczej nie chciał się dzielić ze światem. Była pierwsza dama poruszyła temat pieniędzy. Większość osób będzie w szoku, słysząc to oświadczenie.

Aleksander Jolanta Kwaśniewscy
15.10.2023 22:58 Aleksander Kwaśniewski niespodziewanie zdradził, jak głosowały jego żona i córka

Nie opadają emocje związane z ogłoszeniem wstępnych wyników tegorocznych wyborów do parlamentu. Po ogłoszeniu tzw. rezultatów exit poll, przyszedł czas na komentarze. Głos zabrał m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który w niedzielę wraz z żoną oddał głos w obwodowej komisji na warszawskim Wilanowie. W wieczorze wyborczym WP polityk uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, jak głosowała jego rodzina. Co powiedział?

Aleksander Kwaśniewski "Fakty" TVN
13.10.2023 20:12 Aleksander Kwaśniewski nie gryzł się w język w "Faktach" TVN. Ważny apel do Polaków

W piątek, tuż przed nastaniem ciszy wyborczej, TVN przygotował dla swoich widzów nie lada gratkę. Wieczorne wydanie “Faktów” zostało wydłużone do 50 minut, ale to nie wszystko. W samym środku serwisu prowadzący program Grzegorz Kajdanowicz zapowiedział niespodziewanego gościa, którym okazał się być były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Z ust polityka padły wiele mówiące słowa.

Aleksander Kwaśniewski
07.10.2023 16:21 Aleksander Kwaśniewski trafił do szpitala. Pilną informację przekazano prosto ze sceny

W sobotę 7 października w Będzinie odbyła się konwencja wyborcza Lewicy. Jej wielkim nieobecnym był Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zmaga się z problemami zdrowotnymi. Informację prosto ze sceny przekazał Marek Kacprzak, rzecznik prasowy Lewicy.

Aleksander Kwaśniewski
06.10.2023 08:01 Aleksander Kwaśniewski ma problemy zdrowotne. Walczy z groźną bakterią

W ostatnim czasie informowaliśmy o problemach z kolanem byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Polityk przeszedł operację, jednak po zabiegu doszło do pewnych komplikacji. Teraz Kwaśniewski boryka się z groźną bakterią.

Andrzej Kwaśniewski
29.09.2023 07:37 Aleksander Kwaśniewski musiał przejść operację. Wyszło na jaw, co się stało w szpitalu

W sierpniu br. media obiegła informacja o tym, że Aleksander Kwaśniewski trafił do szpitala. Wywołała ona ogromne zaskoczenie i niepokój wśród Polaków, ponieważ nie było wiadome, co dokładnie dolega byłemu prezydentowi. Dopiero teraz wyjawił, co się wówczas wydarzyło i z jakimi problemami zdrowotnymi przyszło mu się zmierzyć.

Jolanta Kwaśniewska
26.08.2023 18:49 Wiadomo, jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska. Kwota może zaskoczyć

W momencie gdy Aleksander Kwaśniewski objął urząd prezydencki, jego żona musiała porzucić pracę zawodową i zacząć pełnić obowiązki pierwszej damy. W tym czasie Jolanta Kwaśniewska samodzielnie opłacała składki emerytalne. Mimo że jeszcze nie myśli o emeryturze, jeden z tabloidów wyliczył, jaką kwotę otrzymuje od ZUS-u. 

Kwaśniewscy
23.08.2023 10:00 Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację. Aleksandra Kwaśniewska: "Jesteśmy dobrej myśli"

Aleksander Kwaśniewski niespodziewanie trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację stawu kolanowego. Z tego powodu były prezydent musiał wycofać się przez najbliższy czas z wszelkich wystąpień publicznych. Na temat jego stanu zdrowia wypowiedziała się córka Aleksandra Kwaśniewska.

Aleksander Kwaśniewski
22.08.2023 17:58 Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację. Odwołał wszystkie wystąpienia publiczne

Były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację kolana. W związku z przedłużającym się procesem rehabilitacji zmuszony był odwołać wszelkie wystąpienia publiczne zaplanowane na sierpień. Jak twierdzą ludzie z otoczenia byłego prezydenta, zabieg ten był od dawna planowany.

Kwaśniewski, Duda
05.06.2023 12:31 Aleksander Kwaśniewski zwrócił się do Andrzeja Dudy. "Nie wiadomo, co będzie dalej"

Nie milkną echa wobec “Lex Tusk”. Oliwy do ognia dolał Andrzej Duda, który kilka dni po zadeklarowaniu, że podpisze ustawę, zgłosił do Sejmu projekt jej nowelizacji. Eksperci i politycy wytykają prezydentowi chwiejność, a nawet to, że na początku wcale nie przeczytał ustawy. Głos ws. zabrał m.in. Aleksander Kwaśniewski.

Jolanta Kwaśniewska
03.06.2023 14:47 Jolanta Kwaśniewska obchodzi 68. urodziny. Dla pierwszej damy czas się zatrzymał

Dla wielu to najlepsza pierwsza dama po 1989 roku. Kobieta elegancka, z klasą i o wielkim sercu. 3 czerwca Jolanta Kwaśniewska obchodzi swoje 68. urodziny. Patrząc na jej najnowsze zdjęcia trudno jednak nie odnieść wrażenia, że dla żony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego czas już dawno temu się zatrzymał.

Aleksander Kwaśniewski, Władimir Putin
31.05.2023 17:55 Aleksander Kwaśniewski ujawnił tajemnice sprzed lat. Te słowa usłyszał od Putina

Aleksander Kwaśniewski w książce “Prezydent" zdradza wiele historii związanych ze swoją młodością oraz okresem, w którym aktywnie działał w polskiej polityce. Były prezydent w 2002 roku spotkał się z Władimirem Putinem. Po latach ujawnił, co usłyszał od rosyjskiego dyktatora.

Aleksander Kwaśnewski
26.05.2023 16:08 Aleksander Kwaśniewski żali się na wysokość emerytury. Podał kwotę

Aleksander Kwaśniewski opublikował niedawno wraz z Aleksandrem Kaczorowskim książkę zatytułowaną "Prezydent". Teraz udzielił obszernego wywiadu dla portalu "Gazeta.pl". W trakcie rozmowy przyznał m.in., że niestety emerytura, którą otrzymuje, nie spełnia jego oczekiwań. Kwoty, o jakich mówi, dla niektórych są jedynie marzeniem.

Jolanta Kwaśniewska
29.04.2023 16:53 Aleksander Kwaśniewski wygadał się o żonie. Nikt nie wiedział, co robiła Jolanta

Jolanta Kwaśniewska to bez wątpienia najbardziej uwielbiana polska pierwsza dama. Klasa, szyk i elegancja to słowa, które chyba najlepiej ją opisują, tak samo, jak ogromna otwartość, dzięki której zaskarbiła sobie przychylność milionów Polaków. Okazuje się jednak, że i w jej chwalebnym życiorysie istnieją pewne tajemnice, o których nikt nie miał pojęcia. Na jaw właśnie wyszła sensacyjna informacja, dla wielu mogąca być prawdziwym szokiem.

Jolanta Kwaśniewska
16.04.2023 10:11 Publicznie obrażały Aleksandra Kwaśniewskiego. Bezbłędna riposta Jolanty Kwaśniewskiej zwala z nóg

Jolanta Kwaśniewska jest uważana za najbardziej popularną pierwszą damę spośród wszystkich, które dotychczas pełnił tę funkcję w Polsce po transformacji ustrojowej. Nic dziwnego - klasę pokazuje nawet w złości. Tak przed laty skomentowała kobiety krytykujące jej męża. 

Aleksander Kwaśniewski o PiS
13.04.2023 15:12 Aleksander Kwaśniewski pochwalił PiS. "Muszę to jasno i szczerze powiedzieć"

Aleksander Kwaśniewski w czwartkowy poranek był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. W programie poruszony został temat nadchodzących wyborów. Były prezydent niespodziewanie pochwalił PiS. Docenił również postawę Donalda Tuska.

None
01.04.2023 13:05 Jolanta Kwaśniewska odsłoniła kulisy kampanii prezydenckiej męża. "Powiedziałam: dobra, niech pohasa"

W rozmowie z Michałem Olszańskim była pierwsza dama została zapytana o to, jak odbiera swoją niesłabnącą popularność na tle innych polskich prezydentowych. Jolanta Kwaśniewska wyjawiła także, jak zareagowała na decyzję jej męża o starcie w wyborach w 1995 roku i jak kampania prezydencka zmieniła ich życie.

Aleksander Kwaśniewski
10.03.2023 18:05 Aleksander Kwaśniewski szczerze o Janie Pawle II. "W kilku kwestiach pewnie mocno zgrzeszył"

Nie milkną echa wywołane przez głośny reportaż wyemitowany na antenie TVN24 pod tytułem "Franciszkańska 3". Materiał dowodzi, jakoby Jan Paweł II miał wiedzieć o przypadkach molestowania osób nieletnich wśród księży i celowo ignorować te doniesienia. Zamieszanie wokół papieża Polaka ocenił były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski
30.01.2023 14:31 Aleksander Kwaśniewski żali się na wysokość emerytury. Zapomniał o kilku szczegółach

Aleksander Kwaśniewski dołączył do grona znanych osób, które pomstują na wysokość swojej emerytury. Były prezydent przyznał, że kwota dla niego obliczona go nie zadowala. Najwyraźniej zapomniał, że nie jest to jedyne świadczenie, które mu przysługuje. Jako była głowa państwa ma prawo do sowitego wynagrodzenia.

kwaśniewski
30.12.2022 16:13 Aleksander Kwaśniewski ostrzega przed dramatem. "Masa krytyczna może być łatwo przekroczona"

Mijający rok stał bez wątpienia pod znakiem niesprawiedliwej agresji Rosji na niepodległą Ukrainę. Zdecydowana większość wydarzeń w ostatnich miesiącach była w jakimś stopniu powiązana z wojną lub jej skutkami. W programie Gość Wydarzeń, na antenie telewizji Polsat złudzeń nie pozostawiał były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - Od wybuchu wojny w Ukrainie świat zmienił się bardzo - komentował. Polityk zaznaczał jednocześnie, że groźba globalnego konfliktu jest realna.

kwaśniewski
13.12.2022 19:20 Kwaśniewski krytycznie o nominacji Kurskiego. "Jedyne, co go łączyło z bankiem, to kredyt"

Nie milkną komentarze, po zeszłotygodniowych informacjach, że Jacek Kurski, do niedawna prezes TVP, otrzymał posadę w Banku Centralnym. Wielu obserwatorów nie pozostawiło suchej nitki na nominacji polityka. "Dla nich liczy się tylko kasa. Bierni, mierni ale wierni. Koryto plus w pełnej okazałości" - grzmiał Borys Budka z PO. Krytycznych słów nie szczędził także Aleksander Kwaśniewski, który w rozmowie z Wprost stwierdził - Co do kwalifikacji pewnie jedyne, co go łączyło z bankiem, to kredyt - oznajmił były prezydent.

Aleksander Kwaśniewski rozmawiał z Brigitte Bardot
03.12.2022 19:12 Kwaśniewski przez laty rozmawiał z Brigitte Bardot. Miała do niego prośbę

Andrzej Duda niedawno znów padł ofiarą żartu rosyjskich pranksterów, którzy tym razem podawali się za Emmanuela Macrona. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z portalem Wirtualna Polska przyznał, że sam nigdy nie dał się nabrać żartownisiom. Przed laty odebrał jednak telefon, który do dziś pozostaje w jego pamięci.Tuż po tragedii w Przewodowie w sieci pojawiło się ponad siedmiominutowe nagranie, które miało być zapisem rozmowy Andrzeja Dudy z rosyjskim pranksterem, podającym się za prezydenta Francji. Wkrótce informację o incydencie potwierdziła Kancelaria Prezydenta.

Aleksander Kwaśniewski: Polityka Kaczyńskiego ułatwia zadanie Rosjanom
03.12.2022 17:49 Aleksander Kwaśniewski: Polityka Kaczyńskiego ułatwia zadanie Rosjanom

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z portalem Wirtualna Polska uderzył w Jarosława Kaczyńskiego. - Prezes PiS jest politykiem cynicznym, realizującym określony plan na wybory. Bez względu na interes państwa - mówił były prezydent.

  • 1
  • 2