Goniec.pl
Data Boże Ciało 2022: kiedy przypada Boże Ciało

Piotr Molecki/East News

Boże Ciało 2022: kiedy przypada Boże Ciało? Data, tradycja, wolne

2 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Boże Ciało 2022: kiedy przypada Boże Ciało w 2022 r.? W tym artykule poznasz nie tylko datę Bożego Ciała, ale również dowiesz się najważniejszej informacji o tym święcie. To warto wiedzieć, możesz sporo zyskać.

Kiedy jest Boże Ciało 2022? Co roku Boże Ciało przypada innego dnia, gdyż w odróżnieniu od Bożego Narodzenia, czy Wszystkich Świętych jest to święto ruchome.

PKO BP informuje o blokadzie przelewów przychodzących i wychodzących, lista jest długa

PKO BP: część usług ograniczona przez sankcje. Przelewy nie dotrą wszędzie

CZYTAJ DALEJ

Co to znaczy? Boże Ciało obliczane jest na podstawie specjalnych wskazań wprost z nauk Kościoła. Jaka jest data Bożego Ciała 2022 r.? To już w czerwcu.

Boże Ciało 2022: data, kiedy przypada Boże Ciało

Data Boże Ciało 2022: to święto ruchome przypada równo 60 dni po Wielkanocy. Co więcej, Boże Ciało celebrowane jest przez wiernych Kościoła 10 dni po Zesłaniu Ducha Świętego.

Na szczęście nie trzeba samemu wyliczać, kiedy przypada Boże Ciało 2022. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - czyli potocznie: Boże Ciało - przypada w 2022 r. w czwartek 16 czerwca.

W zeszłym roku Boże Ciało przypadło na początku miesiąca: 3 czerwca. Kiedy będziemy obchodzić Boże Ciało w następnych latach? Boże Ciało 2022 przypada 16 czerwca. Boże Ciało 2023 wypada 8 czerwca 2023 r. Natomiast Boże Ciało 2024 celebrowane będzie wcześniej, bo aż 30 maja 2024 r.

Nie tylko data Bożego Ciała 2022 r. jest ważna

Dla wielu najważniejszą informacją na temat Bożego Ciała będzie fakt, iż jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Jest to równoznaczne z dodatkowym dniem wolnym w ciągu tygodnia.

16 czerwca 2022 r., czyli w dniu, kiedy przypada Boże Ciało 2022, wiele osób w całej Polsce nie pójdzie do pracy. Ważne jest jednak również to, iż w Boże Ciało zamknięte będą sklepy i banki.

Parafie będą łączone, mszy będzie mniej. Mała rewolucja w Kościele, brakuje księży

Brakuje księży, więc 6 parafii zostanie połączonych. "Przyniesie to zmniejszenie liczby mszy świętych"

CZYTAJ DALEJ

Boże Ciało: co to za święto

Chociaż data Bożego Ciała jest ruchoma, to niezmienne jest to, co wierni celebrują w tym dniu: w tym roku w czwartek 16 czerwca. Ulicami całej Polski przechodzić będą procesje.

Boże Ciało ma na celu uczczenie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W czasie procesji, w których uczestniczą wierni, duszpasterz oraz przeważnie orkiestry, orszaki, a nawet strażacy odwiedza się cztery ołtarze.

Ksiądz prowadzący procesję Bożego Ciała uroczyście i przy zachowaniu wszelkich honorów oraz sacrum przenosi monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Na koniec procesji udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Sprawdziliśmy, czym handluje o. Rydzyk. Magnes z lamą i dekoder to dopiero początek

O. Tadeusz Rydzyk znany jest z żyłki do biznesu. Sprawdziliśmy, czym zakonnik handluje w sklepie internetowym swojej fundacji Lux Veritatis. Przyznać trzeba, że w asortymencie nie brakuje prawdziwych "perełek".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

Czytaj więcej >
Mocne słowa premiera o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Wiadomości

Mocne słowa Mateusza Morawieckiego o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Czytaj więcej >