Goniec.pl
Wywóz śmieci

Tik Tok misiek_mx

Bezkarnie zostawił masę śmieci na cudzej posesji. Otrzymał nauczkę

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Hitem sieci w ostatnich jest film z akcji, którą przeprowadził pan Michał. Mężczyzna pewnego dnia odkrył, że na jego polu zalega góra śmieci. Długo się nie zastanawiał - za wszelką ceną chciał dociec, kto nimi dysponował i zaplanował nauczkę. Zwrócił je w mistrzowski sposób.

Niestety, śmiecenie gdzie popadnie to zmora naszych czasów. Niektórzy jednak sądzą, że gruz, stare meble, sprzęty AGD czy niebezpieczne odpady można też porzucić w lesie. Ewentualnie na czyimś polu. Wiele śmiecących osób pozostaje bezkarnych, ale w tym przypadku winny mocno pożałował.

Miał nadzieję, że po cichu pozbędzie się śmieci. Grubo się mylił

Michał Paśko spod Pruszcza Gdańskiego znalazł na swoim polu masę wielkogabarytowych śmieci. Od razu zaprzysiągł sobie, że znajdzie tego, kto mu je podrzucił. Nie zajęło mu to dużo czasu. Namierzył samochód, z którego zostały wyładowane, a także osobę, która wypożyczyła pojazd.

Jak się okazało, za śmieci odpowiadał pewien mężczyzna, który poczuł pieniądze w dłoni - samotna matka dała mu 800 zł za wywóz starych mebli i innych odpadów. Postanowił jednak kwotę schować do kieszeni i nie płacić za utylizację.

Kiedy znalazł odpowiednie pole, gdzie nikt nie miał go przyłapać ani nic nie miało się nigdy wydać, wyrzucił wszystkie śmieci. Właściciel pola pokierował się zasadą: oko za oko, ząb za ząb - zebrał śmieci i wysypał je tuż pod bramą winnego.

[EMBED-243]

Film pana Michała stał się hitem w internecie - publikują go największe portale, a internauci masowo udostępniają i komentują. Właściciel pola jednak stwierdził, że nie zgłosi sprawy na policję. Dlaczego?

Uważa, że ośmieszenie mężczyzny w internecie przez viralowy film jest dostatecznie dużą karą. Wszyscy w okolicy już wiedzą, co zrobił. Być może ma rację - winny śmiecenia mógłby zapłacić mandat i zapomnieć o wszystkim, a takie sytuacje jednak pozostają w głowie do końca życia.

Pan Michał wymyślił jednak, w jaki sposób mężczyzna może nieco odpokutować swoją winę. Kazał oddać samotnej matce 800 zł, które wziął od niej za utylizację odpadów oraz polecił zapłacić 1000 zł na zbiórkę dziewczynki, która walczy z białaczką.

Na razie pieniądze nie zostały oddane, ani wpłacone. Mężczyzna, który miał podrzucić śmieci, nie przyznaje się to winy i uparcie twierdzi, że to nie on stoi za całym zamieszaniem.

[EMBED-951]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Noizz, Tik Tok

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >