Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Będzie powrót do nauki zdalnej w związku z grypą i RSV? Przemysław Czarnek zabrał głos
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 30.12.2022 13:48

Będzie powrót do nauki zdalnej w związku z grypą i RSV? Przemysław Czarnek zabrał głos

Przemysław Czarnek
gov.pl

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odniósł się do spekulacji dotyczących powrotu nauki zdalnej w związku z falą zachorowań na grypę i rozprzestrzenianiem się wirusa RSV. Zapewnił, że nie ma planów co do odgórnego wprowadzania tego typu rozwiązania.

Niepokojąca sytuacja epidemiczna

Minister i wiceminister zdrowia apelują, by nie lekceważyć stale obecnego zagrożenia wirusem SARS-CoV-2, bowiem liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 jest względnie wysoka. Podkreślają jednak, że głównym problemem są teraz grypa oraz wirus RSV. - W tej chwili skupiamy się na oddziałach pediatrycznych, ponieważ jest bardzo dużo pacjentów młodych. Prawie połowa zachorowań na grypę dotyczy dzieci do 14. roku życia, co się przekłada na obłożenie szpitali pediatrycznych - wiceszef resortu, Waldemar Kraska. Dodał, że "obok wirusa grypy jest także wirus RSV, który dotyczy dzieci".

Potwierdzono też, że od 1 stycznia zostaną wydłużone obowiązujące restrykcje odnośnie do noszenia maseczek w aptekach i placówkach medycznych. Nakaz będzie obowiązywał do 31 marca 2023 roku, choć oczywiście może zostać ponownie przedłużony.

Przemysław Czarnek: nie ma żadnych planów powrotu do nauki zdalnej

Przemysław Czarnek był dziś (30.12) gościem Radia Lublin, na którego antenie wypowiedział się na temat prawdopodobieństwa wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach w związku z zachorowaniami na grypę i rozprzestrzenianiem się wirusa RSV wśród dzieci.

Nie ma żadnych planów uruchamiania nauki zdalnej odgórnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z zachorowaniami na grypę i RSV - zapewnił. Dodał, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Określił, że nauka zdalna była "absolutną ostatecznością stosowaną w okresie pandemii koronawirusa, kiedy COVID-19 zabijał ludzi". - Trzeba było wtedy na kilka miesięcy wysłać dzieci i nauczycieli na naukę zdalną, ale ona wyrządziła wiele szkód - ocenił.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio Lublin