Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Atak ukraińskiej armii. Trzech rosyjskich oficerów zginęło, a 14 jest rannych
Natalia Janus
Natalia Janus 19.05.2022 22:39

Atak ukraińskiej armii. Trzech rosyjskich oficerów zginęło, a 14 jest rannych

Putin
PAVEL GOLOVKIN/AFP/East News

Trzech rosyjskich oficerów poniosło śmierć, a co najmniej 14 zostało rannych - to skutki ataku ukraińskiej artylerii na stanowisko dowodzenia 810. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej Floty Czarnomorskiej w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

O sprawie poinformował na Facebooku dziennikarz ukraińskiej agencji UNIAN Roman Cymbaliuk.

Zginęli wysocy rangą rosyjscy dowódcy

Według niego zabici i ranni oficerowie należeli do kadry dowódczej 810. brygady, stacjonującej na co dzień w Sewastopolu na okupowanym przez Rosję Krymie.

Poważne obrażenia odnieśli m.in. p.o. dowódcy formacji pułkownik Jan Suchanow, kapitan Andriej Buszmin, odpowiedzialny za kwestie dotyczące łączności, a także dowódcy dwóch batalionów w ramach 810. brygady - podpułkownik Aleksiej Tieriemkow i major Leonid Smirnow.

- Niepowodzenia podczas inwazji na Ukrainę sprawiły, że na polu bitwy pojawili się wyżsi rangą rosyjscy dowódcy, co naraża ich na znaczne ryzyko i prowadzi do nieproporcjonalnie wysokich strat wśród oficerów - oceniło brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosja ponosi ogromne straty

W czwartek rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy oświadczył, że od początku inwazji rosyjskie wojska straciły już około 28,5 tys. żołnierzy, w tym około 200 w ciągu ostatniej doby. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP, goniec.pl