Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niepokojąca sytuacja na granicy. Andrzej Duda podjął decyzję
Monika Majko
Monika Majko 08.11.2021 18:42

Niepokojąca sytuacja na granicy. Andrzej Duda podjął decyzję

Andrzej Duda
Beata Zawadzka/East News

W związku z niepokojącymi wydarzeniami na polsko-białoruskiej granicy prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o skróceniu zaplanowanej wcześniej wizyty na Słowacji. Jak przekazał rzecznik rządu Piotr Müller, w pobliżu naszego wschodniego pasa granicznego obecnie znajduje się od 3 do 4 tysięcy migrantów i ich liczba stale rośnie.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy w rejonie Kuźnicy. W związku z napiętą sytuacją przy granicy prezydent Polski podjął stanowcze działania.

ZOBACZ TEŻ:

- Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Litwy, podejmie kolejne kontakty z sojusznikami z UE i NATO; zdecydował, że skróci wizytę na Słowacji - przekazał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Przybywa migrantów w pasie przygranicznym

Z informacji przekazanych przez MSWiA wynika, że duża grupa migrantów rozbiła obóz w rejonie Kuźnicy, a pilnują ich białoruskie służby. Rzecznik rządu potwierdził, że granice Polski są atakowane w zorganizowany sposób i zapowiedział wzmocnienie sił.

- Prezydent Andrzej Duda omawiał z rządem środki, jakie należy podjąć w związku z zagrożeniem, z którym mamy do czynienia, a także o działaniach na niwie międzynarodowej. Przed spotkaniem prezydent już rozmawiał telefonicznie z prezydentami Litwy i Gruzji - przekazał szef BBN, Paweł Soloch.

W poniedziałek o godzinie 13:00 rozpoczęło się posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym udział wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. Do spotkania dołączył również prezydent Andrzej Duda. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl Źródło: Twitter