Goniec.pl
Para prezydencka wystosowała oficjalny list

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda wraz z żoną złożył życzenia pielęgniarkom

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wystosowali oficjalny list z okazji Dnia Położnej i Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki. Para prezydencka chciała podziękować przedstawicielkom służby zdrowia, które wkładają dużo pracy w walkę z pandemią koronawirusa. Ich ciepły gest nie spodobał się internautom.

- Chcemy dzisiaj z całego serca podziękować szczególnie za służbę pełnioną w ciągu ostatniego roku, kiedy przyszło się mierzyć z nieznanymi wcześniej wyzwaniami związanymi z pandemią - napisała para prezydencka w liście do pielęgniarek i położnych.

Para prezydencka wystosowała oficjalny list

Treść listu została odczytana przez szefową Kancelarii Prezydenta Grażynę Ignaczak-Bandych podczas wirtualnego spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki oraz Dnia Położnej. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli w nim życzenia i pogratulowała przedstawicielkom sektora medycznego.

- W tych nie raz dramatycznych okolicznościach doskonałe przygotowanie zawodowe, profesjonalizm i oddanie swojej pracy pielęgniarek i położnych przyczyniły się do uratowania zdrowia i życia wielu tysięcy pacjentów. [...] Wiedza, umiejętności i doświadczenie, a zarazem współczucie, empatia i zwykła ludzka dobroć, z jakimi wykonują panie swoją pracę, mają ogromne znaczenie i są powszechnie doceniane - dodali.

Para prezydencka podkreśliła, że „zawsze stoją na pierwszej linii frontu w zmaganiach z chorobami i mają najbliższy i najczęstszy kontakt z cierpiącymi bliźnimi”, a położne towarzyszą pacjentkom w najważniejszych, przełomowych chwilach życia, wspierając je w okresie ciąży, porodu i połogu oraz opiekując się matkami i ich nowonarodzonymi dziećmi.

- Z tych też powodów, w obliczu niezwykle groźnej epidemii, należą panie do osób najbardziej narażonych na zarażenia, a - mimo to - z odwagą, determinacją i pełnym poświęceniem służą panie drugiemu człowiekowi. Pań postawa budzi nasz głęboki szacunek i w pełni zasługuje na wdzięczność milionów rodaków - przekazali Andrzej i Agata Dudowie.

Para prezydencka wyraziła najwyższe uznanie dla pracy pielęgniarek i położnych, życząc im również „zdrowia i wszelkiej pomyślności w dalszym pełnieniu tej wyjątkowej misji dla dobra innych ludzi, a także w życiu osobistym i rodzinnym”. Miły gest Andrzeja Dudy i jego żony nie spotkał się z aprobatą internautów.

Wielu użytkowników serwisu Twitter zarzuciło politykowi hipokryzję. Komentujący zasugerowali, że przedstawicielkom sektora medycznego należy się zdecydowanie więcej, niż kartka z podziękowaniami - wskazali, że odpowiednim gestem byłoby rozważenie podwyżek.

Nie zabrakło również odwołań do ogromnej dotacji finansowej, którą w tym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył na funkcjonowanie telewizji publicznej TVP, a także zachowania policjantów, którzy legitymowali protestujące w Warszawie pielęgniarki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >