Goniec.pl
Andrzej Duda w zaskakujących słowach o Jarosławie Kaczyńskim i unijnych środkach

Maciej Biedrzycki/KPRP

Andrzej Duda w zaskakujących słowach o Jarosławie Kaczyńskim i unijnych środkach. Prezes PiS może być wściekły

29 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Andrzej Duda w poniedziałek, 29 sierpnia br., był gościem w porannym programie Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet. Prezydent, który niemal od początku kadencji uchodzi za bezgranicznie lojalnego wobec prezesa PiS, pozwolił sobie na kilka zaskakujących słów o Jarosławie Kaczyńskim.

Z ust Andrzeja Dudy padły zaskakująco ostre słowa wobec prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko w ramach odpowiedzi na stwierdzenie prowadzącego, który przypomniał mu wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o wetach prezydenta wobec ustaw sądowniczych z 2017 roku.

andrzej duda

Andrzej Duda wprost o 15. emeryturze. Z ust prezydenta padła jasna deklaracja

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Duda w wyjątkowo zaskakujących słowach o Jarosławie Kaczyńskim

Prezydent Polski w porannym programie Bogdana Rymanowskiego wspominał też o relacjach rządu z Unią Europejską oraz o tym, dlaczego Polska wciąż nie otrzymała środków z Krajowego Planu Odbudowy. Uwagę słuchaczy przykuły jednak zaskakująco mocne słowa Andrzeja Dudy na temat swojego politycznego "zwierzchnika".

Bogdan Rymanowski w rozmowie z głową państwa przypomniał słowa Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że gdyby nie weta prezydenta wobec ustaw sądowniczych z 2017 roku, to relacje z UE byłyby zupełnie inne i że prezes PiS "musiał przełknąć tę żabę", by Duda wygrał wybory. W domyśle miało to oznaczać, że środki z KPO nie trafiły do Polski pośrednio przez decyzję Andrzeja Dudy! Prezydent pozwolił sobie na zaskakująco ostrą, choć zrozumiałą reakcję.

- Pamiętam zupełnie odwrotne wypowiedzi pana prezesa z 2020 roku, kiedy mówił, że to słuszne decyzje. Wszyscy, którzy mają dobrą pamięć […], wiedzą, z ilu kwestii pan prezes potem sam się wycofywał - ocenił prezydent.

Czyżby Andrzejowi Dudzie nie spodobało się stwierdzenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości? Podczas rozmowy można było odnieść wrażenie, że relacje polityków w ostatnim czasie nie wyglądają najlepiej.

Bogdan Rymanowski spytał prezydenta, czy nie brakuje mu rozmów z Jarosławem Kaczyńskim, gdyż prezes PiS przyznał, że nie rozmawiali od bardzo dawna. W odpowiedzi Duda westchnął i odpowiedział, że „realizuje zadania państwowe i to jest jego podstawowa troska”.

Gość Radia ZET nie odpowiedział jednak wprost, podkreślając, że cały czas jest w bieżącym kontakcie z premierem i ministrami, gdyż jego priorytetem jest "dbanie o bezpieczeństwo obywateli".

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wprost.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >