Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Potrącił 13-latkę na pasach i uciekł. Gdy policjanci zbadali nastolatkę zaniemówili, alkomat ujawnił prawdę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.08.2022 15:55

Potrącił 13-latkę na pasach i uciekł. Gdy policjanci zbadali nastolatkę zaniemówili, alkomat ujawnił prawdę

13-latka została potrącona na pasach, sprawca uciekł, ale nastolatką zajmie się teraz sąd rodzinny
(zdj. ilustracyjne) KWP Białystok

Koszmar w województwie świętokrzyskim. 13-latka przechodziła przez pasy i nagle została potrącona przez samochód. Kierowca zachował się w sposób karygodny i uciekł, niewiele robiąc sobie z wypadku. W sprawie jest jeszcze jeden zwrot akcji. Nastolatka była pod wpływem alkoholu, a wynik w wydmuchanym powietrzu zawstydziłby niejednego imprezowicza. Policja prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

Nawet zmiana przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszych na pasach nie zakończyła pasma groźnych zdarzeń z ich udziałem. Policja nadal na sygnale pędzi do kolejnych zdarzeń.

Nie inaczej było w Morawicy pod Kielcami. Potrącenie nastolatki na pasach. Pozornie standardowy wypadek szybko udowodnił, że policjanci podczas służby muszą być gotowi na niespodziewane zwroty akcji.

Świętokrzyska policja nie tylko szuka kierowcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia. 13-letnia dziewczyna, która została potrącona na pasach, musi wyjaśnić jedną, bardzo ważną rzecz.

13-latka została potrącona na pasach, kierowca uciekł

Przejście dla pieszych to moment na drodze, gdzie samochody nie mają prawa się wyprzedzać. Mowa nie tylko o drogach jednopasmowych, ale także tych, gdzie jezdni kierujących w jedną stronę jest więcej.

13-latka spod Kielc trafiła pod koła samochodu, którego kierowca zignorował ten zakaz. To nie był jego jedyne przewinienie. W sobotę 27 sierpnia około godziny 20:40 policja wezwana została do Morawicy w powiecie kieleckim.

Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia nastolatki przechodzącej przez przejście dla pieszych. - Z naszych ustaleń wynika, że przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, aby przepuścić przechodzącą przez pasy 13-latkę. W tym momencie wyprzedziło go inne auto i potrąciło dziewczynę - zrelacjonował podinspektor Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji.

Kierowca podjął decyzję, przez którą teraz będzie musiał ponieść jeszcze dotkliwszą karę niż za samo wyprzedzanie na pasach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ucieczka z miejsca wypadku obciążona jest karą pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

Nie tylko kierowca-uciekinier, sąd zajmie się również 13-latką

Problemy ma nie tylko brawurowy kierowca mający za nic przepisy drogowe. Policjanci po przyjeździe na miejsce zdali sobie sprawę, że nastolatka zachowuje się w dziwny sposób.

Po potrąceniu 13-letnia dziewczyna trafiła do szpitala w Kielcach. Lekarze zajęli się jej ogólnymi potłuczeniami oraz urazem nogi. Zaintrygowani policjanci przeprowadzili badanie alkomatem.

Ku ich zaskoczeniu na ekranie urządzenia nie pojawił się wynik 0.0 promila. Potrącona nastolatka miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. - Będziemy w tej sprawie informować sąd rodzinny - podkreślił rzecznik świętokrzyskiej policji.

Śledczy wyjaśnią nie tylko, gdzie podział się pirat drogowy. Konieczne jest ustalenie, skąd 13-latka miała alkohol i ewentualnie z kim go spożywała.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap, radiozet.pl