Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) KWP Białystok

Potrącił 13-latkę na pasach i uciekł. Gdy policjanci zbadali nastolatkę zaniemówili, alkomat ujawnił prawdę

28 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Koszmar w województwie świętokrzyskim. 13-latka przechodziła przez pasy i nagle została potrącona przez samochód. Kierowca zachował się w sposób karygodny i uciekł, niewiele robiąc sobie z wypadku. W sprawie jest jeszcze jeden zwrot akcji. Nastolatka była pod wpływem alkoholu, a wynik w wydmuchanym powietrzu zawstydziłby niejednego imprezowicza. Policja prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

Nawet zmiana przepisów dotyczących pierwszeństwa pieszych na pasach nie zakończyła pasma groźnych zdarzeń z ich udziałem. Policja nadal na sygnale pędzi do kolejnych zdarzeń.

Nie inaczej było w Morawicy pod Kielcami. Potrącenie nastolatki na pasach. Pozornie standardowy wypadek szybko udowodnił, że policjanci podczas służby muszą być gotowi na niespodziewane zwroty akcji.

Świętokrzyska policja nie tylko szuka kierowcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia. 13-letnia dziewczyna, która została potrącona na pasach, musi wyjaśnić jedną, bardzo ważną rzecz.

13-latka została potrącona na pasach, kierowca uciekł

Przejście dla pieszych to moment na drodze, gdzie samochody nie mają prawa się wyprzedzać. Mowa nie tylko o drogach jednopasmowych, ale także tych, gdzie jezdni kierujących w jedną stronę jest więcej.

13-latka spod Kielc trafiła pod koła samochodu, którego kierowca zignorował ten zakaz. To nie był jego jedyne przewinienie. W sobotę 27 sierpnia około godziny 20:40 policja wezwana została do Morawicy w powiecie kieleckim.

Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia nastolatki przechodzącej przez przejście dla pieszych. - Z naszych ustaleń wynika, że przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, aby przepuścić przechodzącą przez pasy 13-latkę. W tym momencie wyprzedziło go inne auto i potrąciło dziewczynę - zrelacjonował podinspektor Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji.

Kierowca podjął decyzję, przez którą teraz będzie musiał ponieść jeszcze dotkliwszą karę niż za samo wyprzedzanie na pasach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ucieczka z miejsca wypadku obciążona jest karą pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

Nie tylko kierowca-uciekinier, sąd zajmie się również 13-latką

Problemy ma nie tylko brawurowy kierowca mający za nic przepisy drogowe. Policjanci po przyjeździe na miejsce zdali sobie sprawę, że nastolatka zachowuje się w dziwny sposób.

Po potrąceniu 13-letnia dziewczyna trafiła do szpitala w Kielcach. Lekarze zajęli się jej ogólnymi potłuczeniami oraz urazem nogi. Zaintrygowani policjanci przeprowadzili badanie alkomatem.

Ku ich zaskoczeniu na ekranie urządzenia nie pojawił się wynik 0.0 promila. Potrącona nastolatka miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. - Będziemy w tej sprawie informować sąd rodzinny - podkreślił rzecznik świętokrzyskiej policji.

Śledczy wyjaśnią nie tylko, gdzie podział się pirat drogowy. Konieczne jest ustalenie, skąd 13-latka miała alkohol i ewentualnie z kim go spożywała.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wiceminister sprawiedliwości przekazał tragiczną wiadomość, nie żyje Tadeusz Ferenc. "Wspaniały gospodarz Rzeszowa"

  • Lider Agrounii miażdży rząd PiS w studiu Polsat News. Nie gryzł się w język. Padły dosadne słowa

  • Wracali z wnukiem do domu, chwilę później już nie żyli. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR, tragedia w Wielkopolsce

Źródło: pap, radiozet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

To koniec poszukiwań Jacka Jaworka? Jasny komunikat prokuratury
Czytaj więcej >

Polska

Dziennikarz TVP zamieścił absurdalny wpis o marszu w Warszawie. "Żeby tak bardzo mieć widzów za idiotów"
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz Tomasz osierocił dwoje dzieci. Zginął zaledwie kilka kilometrów od domu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prowokacja TVP na marszu 4 czerwca? Widzowie od razu zwrócili uwagę na jedną rzecz
Czytaj więcej >

Życie

Memy po marszu 4 czerwca. Internauci nie mieli litości, zadrwili nie tylko z TVP i rządu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowy płatny urlop dla pracowników. Mało kto o tym wie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Ksiądz poszedł na marsz równości. Kiedy chwycił za mikrofon, wszyscy zamarli
Czytaj więcej >
Życie

Agata Jaroszewska

Ksiądz imprezował z młodzieżą pod mostem, jest nagranie. "Nie wiem, czy wszyscy byli trzeźwi"
Czytaj więcej >