Goniec.pl

LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News

Andrzej Duda szusuje na nartach w szczytnym celu. Jest nawet kapitanem drużyny

4 Lutego 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Andrzej Duda otworzył charytatywny maraton narciarski w Zakopanem. Prezydent, który jest miłośnikiem tej aktywności, jest honorowym patronem imprezy oraz honorowym kapitanem drużyny. Wydarzenie ma na celu pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami.

Prezydent szaleje na stoku

Andrzej Duda korzysta z zimy. Można było go zaobserwować na zakopiańskim stoku. To właśnie tam wziął udział w otwarciu lokalnego maratonu, nie zważając na sypiący śnieg. - Narciarstwo alpejskie jest moim ulubionym, ukochanym sportem. Jest w jakimś sensie moim hobby - przyznał prezydent.

Rzeczywiście, prezydent zdaje się każdy urlop poświęcać ulubionej aktywności na świeżym powietrzu. Tym razem jednak w Zakopanem pojawił się po części służbowo. Od 2017 roku jest bowiem honorowym patronem maratonu oraz honorowym Kapitanem Drużyny.

Maraton w szczytnym celu

Głowa państwa zdecydowała się na wygłoszenie przemowy z okazji imprezy o nazwie "12H Slalom Maraton Zakopane 2023". Był ubrany, jak na wytrawnego narciarza przystało, w odpowiedni strój, z goglami i kaskiem ochronnym. Andrzej Duda opowiadał, jak bliskie jego sercu są takie zawody. Wydarzenie to jest cykliczną, organizowaną od 2015 roku imprezą. Są to zawody charytatywne mające na celu pobicie Rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non stop na nartach po ustawionym slalomie.

Prezydent podkreślił wagę szczytnego celu, z myślą o którym zebrali się narciarze. - Cieszę się bardzo, że po raz kolejny się spotykamy, a przede wszystkim, co najważniejsze, że nasi wspaniali zawodnicy, mistrzowie są znowu z nami na tych wspaniałych zawodach po to, by tutaj przez 12 godzin, przez czas tego narciarskiego maratonu, zjeżdżać na Polanie Szymoszkowej, na slalomie gigancie, by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport i rehabilitacji przez sport dla dzieci z niepełnosprawnościami - mówił Andrzej Duda.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]