Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mazowieckie: Atak nożownika w Lidlu, dwie osoby zostały ranne. Policja poszukuje sprawcy
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 04.02.2023 11:58

Mazowieckie: Atak nożownika w Lidlu, dwie osoby zostały ranne. Policja poszukuje sprawcy

Lidl
Polska Policja, Wikimedia/TCY, CC 4.0

W sklepie sieci Lidl w podwarszawskich Markach doszło do ataku nożownika. Napastnik najpierw próbował ukraść pieniądze z kasetki. Dwie osoby zostały dźgnięte nożem. Policja prowadzi obławę za sprawcą.

Atak nożownika pod Warszawą

Do ataku doszło wczoraj (3.02) w sklepie sieci Lidl przy ul. Piłsudskiego w podwarszawskich Markach. Ok. 21:00 policja otrzymała zgłoszenie o napadzie na kasjerkę. Sprawca próbował ukraść pieniądze z kasetki. - Ze wstępnych informacji wynika, że w jednym z supermarketów na terenie Marek do kasjerki podszedł mężczyzna z zasłoniętą twarzą, i grożąc jej przedmiotem przypominającym nóż, zażądał wydania pieniędzy - powiedziała Małgorzata Wersocka z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Kasjerkę próbowało obronić dwóch klientów. - Doszło do szarpaniny, w wyniku której mężczyźni podnieśli obrażenia, trafili do szpitala - dodała Wersocka. Uzbrojony w nóż napastnik ugodził klientów supermarketu w plecy.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze policji poszukują winowajcy, trwa dynamiczna obława. W sklepie przez wiele godzin pracowali policyjni technicy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN Warszawa