Goniec.pl

Pixabay/ diegoparra/ Twitter

Przez 14 lat adopcyjni rodzice więzili ją w "lochu". 15-latka wykopała tunel, by uciec

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Stany Zjednoczone. Olivia Atkocaitis, która w 2004 roku została adoptowana z Chin jako dziecko, miała trafić do wymarzone domu adopcyjnego. Nowi "rodzice" okazali się jednak potworami i na 14 lat uwięzili dziewczynkę w "lochu". Ta desperacko zdołała się wydostać z pułapki w 2018 roku, a teraz oskarża m.in. swoich "opiekunów", policję, agencję adopcyjną o wyrządzone krzywdy.

14 lat adopcyjni rodzice więzili ją w "lochu"

19-letnia dzisiaj Olivia Atkocaiti trafiła do Stanów Zjednoczonych z Chin w ramach międzynarodowego programu adopcyjnego, w 2004 i w wieku zaledwie 14 miesięcy została adoptowana. Jak się okazało, nowy dom stał się dla niej prawdziwym piekłem. Nowi "rodzice" przez większość czasu przetrzymywali ją w specjalnie do tych celów zaaranżowanym "lochu" w podziemiach domu.

Wyrodni "rodzice" mieli regularnie używać psiej smyczy do przywiązywania dziewczynki do metalowej rurki w ich domu, obrzucać ją rasistowskimi obelgami oraz co najgorsze, przetrzymywać ją długimi okresami w małym, „zamykanym pomieszczeniu w piwnicy”, które zbudowali specjalnie do tego celu. Dodatkowo Olivia nie miała szansy regularnie uczęszczać do szkoły, zamiast tego miała być służącą dla amerykańskiej pary.

Koszmar trwał aż do 2018 roku, kiedy to 15-letnia w tamtym momencie dzielna dziewczyna, przekopała się na powierzchnię, uwalniając się od wieloletniej gehenny. - Uwolniła się dzięki najbardziej desperackim wysiłkom… wykopując sobie drogę z piwnicznego lochu znajdującego się w domu - powiedział adwokat Olivii Atkocaitis, Michael Lewis, który reprezentuje pokrzywdzoną w sprawie, którą właśnie wytoczyła Olivia wszystkim odpowiedzialnym za jej krzywdę.

Winni niemal wszyscy

Jak podaje amerykański Miami Herald, dziewczyna wielokrotnie próbowała uciec z niewoli, ale za każdym razem była odwożona z powrotem do domu "rodzinnego". Policja ponadto miała widzieć nawet "loch", w którym więziona była Olivia, ale to również nie skłoniło nikogo do interwencji.

Proces, który właśnie wytoczyła 19-latka, ma na celu pociągnięcie do odpowiedzialności zarówno jej "opiekunów" jak i policję oraz lokalne władze. Dziewczyna domaga się odszkodowań oraz wyroków. Zdaniem Strony okrążającej przez lata wystąpiły liczne zaniedbania w tej sprawie i można było zrobić o wiele więcej by uniknąć koszmaru.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wielkopolskie. 21-latka w ciąży straciła przytomność na ulicy. Chwilę później ona i dziecko już nie żyli

  • Wielkopolskie. Fatalna kolizja na przejeździe kolejowym. Ujawniono nagranie z wypadku

  • Poznań. Zabił matkę, sam nie żyje. Porażające ustalenia wyszły na jaw

Źródło: Miami Herald

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]