Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda opowiedział nietypowy żart o Tusku. Reakcja publiczności zaskakuje
Piotr Dutka
Piotr Dutka 26.05.2022 22:25

Andrzej Duda opowiedział nietypowy żart o Tusku. Reakcja publiczności zaskakuje

Screen / Twitter: George Orwell
Screen / Twitter: George Orwell

Prezydent Andrzej Duda był obecny na 30. Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ “Solidarność”, który został zorganizowany w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Prezydent postanowił wykorzystać swoje przemówienie, by uderzyć w Donalda Tuska i rządzącą niegdyś koalicję PO-PSL. Opowiedział "żart" o liderze PO, cewniku oraz pielęgniarce. Publiczność była zachwycona.

Nie od dziś wiadomo, że prezydent Andrzej Duda słynie z wielu "ikonicznych" wystąpień, które na stałe zapiszą się w historii polskiej polityki. Tym razem postanowił wypowiedzieć się na temat wieku emerytalnego, a także przypomnieć czasy, gdy władzę sprawowała Platforma Obywatelska.

Prezydent wykorzystał część swojego wystąpienia, by wbić szpilkę w Donalda Tuska. Podczas 30. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem Andrzej Duda podzielił się z przybyłą publicznością nietypowym "żartem".

Andrzej Duda powiedział do zgromadzonych, że przypomniał się mu pewien plakat, z czasów, kiedy był jeszcze posłem. Odnosił się on do protestów w związku z pomysłem podwyższenia wieku emerytalnego.

- Gdy byłem w Sejmie, przypomniał mi się taki plakat skierowany do ówczesnego premiera Donalda Tuska: Panie premierze, czy chciałby pan, żeby cewnik zakładała pani 67-letnia pielęgniarka - mówił Duda.

Na reakcję sali nie trzeba było długo czekać. Niemal każdy zareagował na słowną utarczkę Andrzeja Dudy. Na sali zaczęto klaskać i śmiać się. Wiele wskazuje na to, że publiczności spodobał się słowny "żart" prezydenta.

Andrzej Duda nie miał litości. W mocny sposób uderzył w rząd PO-PSL

- Pamiętam, że wtedy pomyślałem sobie, miałem wtedy 40 lat - chyba nie całe, cholera. Ale dzisiaj mam 50 lat i mam poważny problem, żeby nawlec sznurówki bez okularów - dodał rozochocony Andrzej Duda.

Jak się okazuje, nie ma powodów do śmiechu. Z oficjalnych danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych jasno wynika, że średni wiek pielęgniarki w Polsce wynosi 53 lata. Z kolei w przypadku położnej jest to blisko 51 lat.

Optymizmem nie może napawać również fakt, że według powyższych statystyk z maja 2021 roku, około 70 tys. pielęgniarek, jak i położnych wykonuje swój zawód, pomimo faktu, że przekroczyła 60. rok życia, czyli granicę wieku emerytalnego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Wp.pl / Goniec.pl