Goniec.pl
Prezydent Andrzej Duda

Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda na dożynkach na Jasnej Górze. Padły ważne słowa o polskiej wsi

5 Września 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Andrzej Duda wziął dziś udział w uroczystościach dożynkowych na Jasnej Górze. Prezydent podkreślił, że "polska wieś zapewnia nam, Polakom, bezpieczeństwo żywnościowe naszego narodu i naszej ojczyzny, a zarazem zapewnia rozrastającą się część polskiego eksportu". Nie obyło się bez akcentów, które rozbawiły internautów.

W niedzielę 5 września na Jasnej Górze odbyły się doroczne dożynki. To uroczystość, podczas której rolnicy z całego kraju dziękują za zebrane zbiory. Andrzej Duda stwierdził, że to znakomita okazja, by docenić pracę zgromadzonych.

Sarah

Nie żyje Sarah Harding

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Duda podziękował rolnikom za pracę

- Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość, głęboką miłość ku ziemi ojczystej i wszystkiemu temu, co ją stanowi - mówił Andrzej Duda, odwołując się do słów kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nawiązanie było nieprzypadkowe - Prymas Polski w latach 1948-1981 zostanie beatyfikowany 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Prezydent prosił Boga o pobłogosławienie polskich rolników i terenów wiejskich.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Występujący po prezydencie minister rolnictwa Grzegorz Puda mówił, że wiara i patriotyzm od zawsze były dla rolników największą wartością, która budowała i wzmacniała lokalne więzi. Przyznał, że marzy o tym, by młodzi ludzie zostawali rolnikami.

Minister rolnictwa podkreślił, że mieszkańcy wsi to nie tylko rolnicy, ale przede wszystkim gospodarzem, czyli "głową rodziny, wierną wartościom i tradycji, oddaną lokalnej kulturze", właścicielem gospodarki, dla którego praca na roli to sens życia.

Internauci są oburzeni

Wystąpienie Andrzeja Dudy nie przypadło do gustu internautom. Ponownie pojawiły się głosy, że prezydent lekceważy sprawy istotne dla kraju, skupiając się na rozrywkach. Nie zabrakło również komentarzy na temat sytuacji w Usnarzu Górnym.

- Nie za dużo tych przyjemności? Dożynki, mecze, posty o medalach Polków na Olimpiadzie. [...] Można się sprzedać za pieniądze, idee czy poglądy, ale można też się przeciwstawić. Pana karta historii nie jest czysta, ona jest pusta - napisał internauta.

- Weźcie te koszyki i zawieźcie do Usnarza Górnego. Was strażnicy ze Straży Granicznej przepuszczą - zaapelowała inna komentująca.

Obserwatorom profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze nie spodobała się również obecność na wydarzeniu ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, który niedawno miał zwolnić pracownika za wypowiedź udzieloną dziennikarzom Gazety Wyborczej.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >