Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda komentuje Forum Ekonomiczne w Davos. "Jestem bardzo zadowolony"

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

Od 16 do 20 stycznia w miejscowości Davos w Szwajcarii trwało Forum Ekonomiczne. Wśród gości byli również polscy politycy, w tym prezydent Andrzej Duda i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Głowa naszego państwa podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat tego wydarzenia.

Forum Ekonomiczne w Davos

W dniach od 16 do 20 stycznia w Szwajcarii odbyło się spotkanie przedstawicieli największych korporacji i przywódców państw. Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Davos szczególnie poruszało temat wojny w Ukrainie, a jednym z najważniejszych wystąpień było przemówienie Wołodymyra Zełenskiego .

Na wydarzeniu nie zabrakło też polskich polityków. Andrzej Sasin mówił o temacie stóp procentowych. Wśród gości znalazł się też Andrzej Duda. Pomimo problemów z angielskim, prezydent wydaje się zadowolony z przebiegu spotkania.

Prezydent komentuje spotkanie

- To było dla nas dobre forum, byliśmy dobrze reprezentowani. Jestem bardzo zadowolony, bo mocno braliśmy udział tematycznie, poczynając od tego, co dla mnie było niezwykle istotne, a mianowicie międzynarodowe sprawy bezpieczeństwa –  mówił prezydent w „Gościu Wiadomości” na antenie TVP.

Nasza głowa państwa zabierała przede wszystkim głos w sprawie organizacji pomocy Ukrainie. Mówił, że dziękowano Polakom za pomoc i aktywne działanie na rzecz wspierania obrońców przeciwko rosyjskiej inwazji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wprost.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]