Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ambasador Ukrainy w Polsce złożył Polakom życzenia świąteczne. Andrij Deszczycia zaapelował do rodaków
Monika Majko
Monika Majko 16.04.2022 20:20

Ambasador Ukrainy w Polsce złożył Polakom życzenia świąteczne. Andrij Deszczycia zaapelował do rodaków

ambasador ukraina
https://twitter.com/ADeshchytsia

Ambasador Ukrainy w Polsce złożył Polakom życzenia z okazji świąt wielkanocnych. Andrij Deszczycia zaapelował do swoich rodaków, by dołączyli do obchodów święta w Polsce, a także pokazali swoim tutejszym przyjaciołom własne tradycje z nim związane.

- W tym roku w Polsce święta wielkanocne razem z Polakami będzie obchodzić dużo Ukraińców. W ich imieniu i swoim własnym chcę przekazać życzenia spokojnych i rodzinnych świąt - podkreślił Andrij Deszczycia.

Wojna w Ukrainie trwa już od blisko dwóch miesięcy

Ukraina od blisko 2 miesięcy toczy wojnę z Rosją, która zaatakowała naszych wschodnich sąsiadów pod koniec lutego. W związku z inwazją armii Władimira Putina setki tysięcy Ukraińców rozpoczęło ucieczkę przed zagrożeniem i opuściło swoje domy.

Wielu z nich znalazło schronienie w Polsce, która okazała wielką solidarność z zaatakowanym przez armię rosyjską państwem. Polacy zorganizowali pomoc dla uchodźców na granicy, a wielu z naszych rodaków przyjęło pod swój dach całe rodziny uciekające przed wojną w swoim kraju.

Ambasador Ukrainy w Polsce zaapelował do rodaków

W tym roku w Polsce Wielkanoc będzie obchodzona 17 kwietnia. Z kolei Wielkanoc prawosławna przypada tydzień później. Ambasador Ukrainy w Polsce zaapelował w nagraniu z życzeniami świątecznymi, które udostępnił w mediach społecznościowych, by Ukraińcy i Polacy świętowali jutro wspólnie, starając się poznać wzajemnie swoje tradycje.

- Poznajcie tradycje i kulturę wielkanocną w Polsce, ale też dołączcie się do stołu wielkanocnego z naszą tradycją - apelował Andrij Deszczycia.

- Chrystos woskres! (Chrystus zmartwychwstał - red.) - dodał na koniec ambasador Deszczycia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl