Agata Duda przesłała wiadomość Żródło: YouTube Prezydent.pl screen z materiału „Życzenia dla wiernych Kościoła prawosławnego, Kościoła greckokatolickiego i innych Kościołów”

Agata Duda pojawiła się z mężem na specjalnym nagraniu

2 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i jego żona Agata Duda stanęli przed kamerami i złożyli życzenia wszystkim mieszkańcom kraju, którzy właśnie obchodzą Wielkanoc. Swój apel skierowali do członków wspólnot Kościołów prawosławnego oraz greckokatolickiego. Andrzej Duda podziękował również za to, że wierni przyczyniają się do różnorodności Polski.

Andrzej i Agata Dudowie pokazali, że nie zapomnieli o obywatelach, którzy są innego wyznania niż katolickie. Pierwszy para opublikowała na platformie YouTube materiał wideo, w którym składa życzenia wielkanocne wiernym należących do wspólnot Kościołów wschodnich.

Nagranie Agaty Dudy i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie bez powodu właśnie dzisiaj zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Prawosławni rozpoczęli w niedzielę 2 maja obchodzenie uroczystości Wielkanocy, która wypada cztery tygodnie po katolickich obrzędach.

Agata Duda u boku męża na świątecznym nagraniu

Materiał wideo, na którym Agata Duda pojawiła się u boku męża, to kulturalny ukłon w stronę między innymi prawosławnej wspólnoty. Zgodnie z danymi zgromadzonymi przez Główny Urząd Statystyczny w Polsce Kościół prawosławny liczy 507 196 wiernych (dane z 2019 roku).

Przed kamerami para prezydencka złożyła wiernym życzenia. Nie udało się uniknąć tematu pandemii koronawirusa. Pierwsza dama zwróciła uwagę na fakt, że z powodu obostrzeń sanitarnych być może rodziny nie będą mogły się licznie gromadzić, by celebrować Wielkanoc.

Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. „Porucznik Borewicz” przegrał walkę z chorobąStało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. „Porucznik Borewicz” przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

Żona Andrzeja Dudy wyraziła jednak nadzieję, że wierni będą mogli towarzyszyć sobie duchowo. Do życzeń dołączyła się także głowa państwa. Prezydent nie tylko złożył życzenia świąteczne, ale także zwrócił uwagę na kulturalny wkład mniejszości wyznaniowych.

Andrzej Duda nie ukrywał, że wierni Kościoła prawosławnego mają swój udział w rozwoju polskiej kultury, która dzięki nim staje się bardziej różnorodna. Nie zapomniał też o Kościele greckokatolickim oraz innych Kościołach wschodu. Prezydent zaznaczył, że „wielość tradycji” jest zakorzeniona w polskiej tożsamości.

Wirtualne życzenia prezydenta RP i Agaty Dudy

Choć życzenia miały charakter wirtualny i wystąpienie pary prezydenckiej znalazło się jedynie na platformie YouTube, to Agata Duda i tak przyciągnęła uwagę widzów, którzy uważnie obserwowali jej stylizację.

Pierwsza dama pojawiła się przed kamerami w biało-czarnej eleganckiej sukience. Komentatorzy zwrócili uwagę także na delikatną biżuterię i nienaganną fryzurę.

Na podobną kreację Agata Duda postawiła również w 2019 roku, gdy spotkała się z Donaldem Trumpem. Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych żona prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej także wybrała sukienkę łączącą kontrastujące kolory. Całe wideo możecie zobaczyć poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: YouTube Prezydent.pl

Następny artykuł